Kaia

Postitusi: 24

Tiitel: Kokaõpilane

Viimased postitused

2012-11-06 12:21:13
Pille:
Karima:
Pille ja Kristjan Palju õnne pisikese tütrekese sünni puhul!
Aitäh, Karima! Eile hommikul sündis nimelt meie perre kolmas laps, pildi järgi näha, et tütarlaps (riided sünnitusmaja poolt, mitte meie :))
Soojad õnnesoovid Pillele ja ta perele!
2012-10-28 16:11:45
Kahvlist. Ma olen ka kahvli peale juba pikalt mõelnud. Ei teagi kaua ma veel mõtlemisega oleks piirdunud, aga mõni päev tagasi lõuna ajal sõime lapsega krõbedaid ahjukartuleid. Tähendab, mina sõin ja tema vaatas niisama ringi. Ei võtnud kartulit mitte kättegi. Siis hakkas mu kahvlit nõudma. Torkasin kartulitüki kahvli otsa ja andsin kahvli lapsele, kartul jõudis kenasti suhu. Ja nii see lõuna meil edasi läkski. Mina olin torkaja, tema ise pani selle suhu. Tegu oli tavalise suure kahvliga. Tal on muidu olemas selline väiksem lastekahvel ka. Lusikast. Lusikaga oli meil ka pikalt nii, et me pidime lusikat laadima, laps ise pani selle endale suhu ja siis nõudliku häälega ulatas lusika meile tagasi. Kuskil 2 nädalat on ta nüüd päris ise lusikaga toimetanud. "Päristoidust" ja rinnapiimast. Mulle tundus nii, et laps hakkas tõsisemalt tahke toidu vastu huvi tundma kuskil 9-10 kuuselt. Või vähemalt senimaani oli rinnapiima kordade arv päevas sama (või tihedamgi) kui enne lisatoiduga alustamist. Samas ega ma ju kindlalt ei tea mis koguse piima ta tarbis. Praegu on jäänud alles ainult 2 korda ööpäevas. Ta ise väga nagu huvi ei tunnegi, ma ikka pakun.
2012-10-23 15:44:51
Eine lõuna: porgandikotletid hapukoore-jogurtikastmega. Õhtu: maailma parim kanasupp röstitud küüslaugu, sidruni, rohke maitserohelise ja munanuudlitega (+porgand, varsseller, sibul). Täna lõunaks sööme eilset kanasuppi:)
2012-10-23 15:39:09
Meil nüüd kohe-kohe saab pool aastat BLW-d täis. Imelik mõelda, et paljudele lastele siiski nii ei tutvustata lisatoitu. See oli kuidagi nii lihtne ja loomulik. Sööb meiega sama toitu. Soola, suhkru ja e-ainetega olen ettevaatlik. Isu on preilil väga hea. Pole ühestki toidust täielikult keeldunud. Suvel läks kala väga hästi kaubaks- tuulehaug, lest, angerjas, räimed jne. Küll aga ei olnud huvitatud poest ostetud lõhest-forellist. Pakume talle erinevaid asju, aga tundub, et lemmikud on puder ja pasta. Putru sööb hommikuti ikka väga suure kausitäie. Makaronid lähevad ka ülihästi kaubaks. Kuna laps sööb ise, siis esialgu me ei saanud aru kuidas ta oma taldrikut pastaroast nii kiiresti tühjendab. Hoolikamal jälgimisel tuli välja, et laps neelas terveid pennesid... No hetkel on penned meie toidulaualt kadunud, et ta ikka mäluks ka toitu. Kurku tõmbamise osas on meil olnud mõned hirmutavad kogemused. Samas mitte midagi sellist, et oleks pidanud esmaabi andma. Tuleb väga tähelepanelik olla ja laps peab istuma ilusti. Kindlasti peab enne BLW-ga alustamist endale selgeks tegema, kuidas tuleb aidata last kes on endale miskit kurku tõmbanud. Viimasel ajal on lapsel kõht kinni veidi, käisin siis poes ploomipüreed ostmas. Päris huvitav oli uudistada beebitoidu letti pea esimest korda kui laps juba 11 kuune:). Mul on väga-väga hea meel, et ma kuidagi juhuslikult sattusin lugema siinsamas foorumiteemas Pille kogemusest BLW-ga. Tänu sellele on saanud mu laps süüa alates 6 kuuseks saamisest normaalset toitu normaalsel kujul ja ta on saanud ise otsustada mida võtta mida jätta. Aitäh!
2012-05-19 11:08:07
Oi kui tore, et siinses teemas suuremaks aruteluks läinud on :). Hea on teiste kogemusi lugeda. Eks jah, vist lähedastele asja selgeks tegemine on kõige keerulisem BLW juures. Eile õhtul nägi mu isa esimest korda last söömas, suhtus väga rahulikult sellesse, ei vaadanud suu lahti ega olnud krapis :). Järgmisest nädalast olen lapsega Eestis, siis ilmselt hakkab see suurem imestamine ja suu ammuli vahtimine. Eks pean püüdma lapsega rohkem kahekesi süüa, et mitte teisi traumeerida ja ennast mitte vihaseks ajada teiste reaktsiooni peale. Vike, aitäh nn vigade kirja panemisest, jätan meelde :).