Texmex5

Postitusi: 5

Tiitel: Kokaõpilane

RETSEPTID

Viimased postitused

2014-01-02 21:07:32
Oh kui vahva! Kui valida saab, siis valin Silja raamatu :)
2013-12-16 00:08:29
Et kõik ausalt ära rääkida, pean alustama sellest, kuidas peakokk Ilsu ei saanud sel korral ise kooskokkamisel osaleda ja rääkis mulle juba mitu päeva, et mõnus lihtne retsept, et peaksime ikka kindlasti osalema … sest Forte juust meie perele maitseb õige hästi … Vaatasin siis retsepti, tõesti nagu lubatud, lollikindel, isegi ma peaks hakkama saama. Kui kokkamine oli umbes poole peal, siis rääkisime Ilsuga telefonitsi, et kuidas siis leivad ka edenevad ja mis vürtse ma kasutasin ja kuidas kogu protsess käis. Kirjeldasin, kuidas katsetasin erinevate kujude ja paksustega, kuidas neid tuleb päris palju ja kuidas pärmi leidmisega tema köögist oli raskusi. Ja siis tuli küsimus - kuidas sa selle juustu lisasid, kas tegid köögikombainis või käsitsi? Ja sel hetkel tabasime ära, et südame rahuga olin Facebookist avanud selle sama foorumipostituse siin, mitte väga teksti süvenenud, avanud esimese lingi ja sealt esimese retsepti. Ehk siis, tegin hoopis teisi näkileibu, kui Ilsu tungivalt soovitas :D (ja millega teps mitte juustu ei saa :)) Üks rääkis aiast ja teine aiaaugust … Kuna mul suur projekt oli juba käsil, siis võtsin siiski veel ühe kausi ja tegin ka Forte retsepti ära. Ehk siis tegin Forte juustuga näkileivad, mille retsepti Pille jagas ja heledad näkileivad. Mõlematele näkileibadele panin pärast rullimist maitseks juurde Lõuna-Koreast toodud segu (röstitud norilehed, kuivatatud krevetid, seesamiseemned, chilli). Mõlemad taignad tegin ilma masinateta aga ilmselt oleks Forte retsepti omad paremini käsitletavad, kui taignat kombainis teha. Kuigi esimene retsept oli lihtsam teha, siis juust ja puhas rukkijahu on ikka palju maitsvam kombinatsioon :)
2012-06-09 20:43:08
Pille:
Ilsu, kas Sul ei ole postituse kohal sellist väikest pliiatsinupukest? Mul on ristike (kustuta) ja sellest vasakul on pliiatsike (muuda)? (Tsitaadi tekitasin praegu ise (quote=Kasutajanimi)tsiteeritav tekst(/quote) abil, aga noo see on ju tüütu.. (Ümarsulgude asemel peavad olema nurksulud muidugi)..
Kusjuures mina ka oma postituste juures pliiatsit muutmiseks ja ristikest kustutamiseks ei näe. Kas teised kasutajad näevad, kui ei, siis ehk on asi selles, et Pillel on rohkem "õiguseid" muutmiseks, tsiteerimiseks, kustutamiseks?
2011-02-22 14:23:56
Ema ilsu mainis, et siin IT-ga probleeme, ititüdrukuna oskan öelda, et retseptidele Facebooki laikimise ja sheerimise võimaluse lisamine ei ole absoluutselt keeruline. Konkreetselt tähendab see ühe rea lisamist ühte faili, et saaks laikida kõiki retsepte terves nami-namis. Nüüd võimalus sheerida retsepti facebookis nii, et kaasa läheks ka pilt, pealkiri ja retsept täpselt õiges formaadis on tiba keerulisem, kuid kokku ka nii 5-6 rida koodi. 1-6 rida koodi on progejate mõistes äärmiselt väike keerukus. Kui vaja see lihtne asi nami-nami itimeestele selgeks teha siis pole probleemi, aitan rõõmuga :)
2010-03-18 18:21:06
Minule Nobel meeldib, portsjonid pole küll väga suured, samas on hinnad suht Tartu normaalsed. Proovinud olen erinevaid pastasid ning kõrvitsa püreesuppi. Seni on kõik väga maitsev olnud.