Šokolaaditrühvlid sinihallitusjuustu ja portveiniga

Kuigi sinihallitusjuustu ja tumeda šokolaadi kooslus võib tunduda esmapilgul kummastav, on tulemuseks hõrgud šokolaaditrühvlid. 

Ma olen need kommid tinglikult liigitatud Briti köögi alla, kuna Stilton & portvein on nii väga britilik kooslus. Ise olen neid komme teinud põhjanaabrite Valio Aura juustuga. 

Kogus
Valmistusviis
Segamine
Valmistusaeg
Käik
Dessert
Lisategevused

Koostisosad

200 g 35% rõõska koort

150 g sinihallitusjuustu - nt Stilton või Valio Aura

400 g tumedat šokolaadi

75 g fariinsuhkrut

75 ml kuivemat portveini

kakaopulbrit

Valmistamine

Kuumuta rõõsk koor potis tasakesi keemiseni, siis lisa murendatud sinihallitusjuust. Kuumuta pidevalt segades, kuni sinihallitusjuust on täiesti sulanud ja potis on paks ühtlane "juustukaste". 

Tõsta tulelt ka kalla kohe hakitud šokolaadi või šokolaadigraanulite peale. Sega ühtlaseks, siis sega juurde suhkur ja portvein. 

Tõsta segu külmkappi tahenema. 

Vormi käte vahel väikesed pallid, veereta neid rohkes kakaopulbris. Soovi korral kasta (tempereeritud) sulatatud šokolaadi sisse. 

Inspiratsiooniks Heston Blumenthal ja ta sinihallitusjuustu-šokolaadikoogid (coulant) ning Paul  A Young'i Stiltoni ja portveini trühvlid. 

LISA KOMMENTAAR

kariina
postitatud 04.01.2015 20:48

Väga maitsvad! Olen teinud kaks korda, teisel korral panin suhkrut ainult kolmandiku ettenähtud kogusest ja oli ka väga viis.

Pille
postitatud 21.11.2016 20:51

Mulle ka see portveini-Stiltoni (vm sinihallitusjuustu) kooslus väga meeldib, olgu või trühvlites :)