Pasha jm küpsetamata kohupiimadesserdid

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-04-03 20:17:43
Kokkame koos # 15: Pasha jm küpsetamata kohupiimadesserdid Kevad on kalendri järgi ammu käes ja täna oli vist kogu Eestis kevadet tõesti ka õhus tunda. Ning kevadpühad on kohe-kohe ukse ees. Seega on viimane aeg valmistada köögis midagi värsket ja kevadist. Ja magusat. Juba vanad eestlased sõid kevadpühade paiku rohkelt kohupiimatoite :) Kuna mul on endal plaanis kindlasti pashat valmistada ning muidki kohupiimadesserte katsetada, siis kuulutangi selle kuu kooskokkamise teemaks erinevad küpsetamata kohupiimadesserdid. Siia alla käivad erinevad kohupiimapashad*, kõiksugu kihilised desserdid (kaera-jaani tiramisu, mõni kohupiima-trifle?) ja põnevad kohupiimakreemid erinevate lisandite ja kaunistustega. Selline üdini eestilik ja kevadine ja hooajaline teema, kas pole? Kõiksugu küpsetatud kohupiimakoogid jätame mõne teise kooskokkamise jaoks. (Aga küpsetamata kohupiimakreemiga koogikesed-tordid on lubatud.) Muidugi, kui kohupiima geograafilisel või mõnel muul põhjusel käepärast pole, siis arvesse lähevad ka ricottast ja quarkist jms tehtud desserdid. Nami-Nami retseptikogus on kohupiimatoitude jaoks lausa eraldi kategooria. Kindlasti leiate sealt inspiratsiooni. Loomulikult on oodatud ka muudest allikatest pärit retseptide teostused ning teie enda toredad ideed. Aega on terve aprillikuu. * Kui teete pashat, siis jagage seda nii siin teemas kui ka kohupiimapashade teemas - kes teab, millal suurem postituste arv kasuks tuleb ;) Kooskokkamise reeglitest ja ideest saate lugeda siit. NB! Väike lisapalve neile nami-namikatele, kes ka blogivad. Kui te selle kooskokkamise raames tehtud roogadest ka oma blogides kirjutate, siis pange palun väike viide siia konkreetsele Nami-nami ühiskokkamise teemale. Aitäh!!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-04-03 20:26:07
Lisan siia kohe mõned enda (viimase aja) lemmikud: Ananassi-kohupiimakreem basiiliku ja/või mündiga ja Kohupiimakreem kuivatatud ploomidega Minu kuumutamata pasha ja Kristjani kuumutatud pasha: Kohupiima-kohvidessert ja Kohupiima-rukkileivadessert Kohupiimakreem astelpajuga ja Kohupiimakreem mangopüreega Murakatega pannacotta ja Vaarikakohupiim Vanad head tuuletaskud ja Aprikoosi-kohupiimakoogikesed

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Ragne
Postitusi: 860
Abikokk
2009-04-03 20:51:04
Väga lahe, tegelikult ma tiba arvasin et taoline teema tuleb,,, ikkagist lihavõtted ju. Pashat olen viimased 12 aastat teinud (ehk siis pool oma elueast) Olen ühele retseptile truuks jäänud ning teen selle järgi ka seekord..... kindlasti teen veel miskit huvitavat, mis siis muud kui küpsetamata kohupiimadesserte avastama!!!!!

www.kokkama.ee

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2009-04-03 22:28:10
Mulle ka teema meeldib. Pashat pole kunagi teinud aga mullu lõikasin välja ühe vastavasisulise retsepti. Näis kas aastane laagerdamine on talle ja mulle kuidagi sütitavalt mõjunud....
Ssille
Postitusi: 78
Kokaõpilane
2009-04-03 22:45:44
Lisan siia 2 pashat, mis ma teinud olen: Peidetud pasha: Kuumutatud pasha Minu arvates on need kohupiima-maisililled ka päris armsad: Ja veel üks magustoit - väike kohupiima-vahukooretarretis:
Põrnikas
Postitusi: 435
Abikokk
2009-04-03 23:42:24
tõesti tore teema, olen juba mitu aastat pashat teha soovinud, kuid mitte nii kaugele jõudnud.. aga enne pühi olen paraku eestist ja oma köögist suht kaugel, näis kas pärast ka veel pasha isu on.
Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2009-04-04 08:58:24
ma ka pole kunagi pashat teinud ... proovime :)

Zoozi tegemised

Ullike
Postitusi: 335
Abikokk
2009-04-04 12:07:42
Ma pole ise samuti kunagi teinud, ehkki kihu on olnud aastaid....Tõkestavaks asjaoluks on saanud kuskil külapeal maitstud elu-esimene pasha - no ei mekkinud. Ehk siin oskavad kogenumad sovitada, millise retsepti järgi tuleb parim (Ragnel siin juba 12 üks ja sama retsept - võiks jagada).

Söömine on ainuke töö, mis toidab

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-04-04 12:09:37
Ullike:
Ma pole ise samuti kunagi teinud, ehkki kihu on olnud aastaid....Tõkestavaks asjaoluks on saanud kuskil külapeal maitstud elu-esimene pasha - no ei mekkinud. Ehk siin oskavad kogenumad sovitada, millise retsepti järgi tuleb parim (Ragnel siin juba 12 üks ja sama retsept - võiks jagada).
Ullike, ma loodan ka, et Ragne jagab oma pasha-retsepti :P Seniks võid aga sirvida neid pasharetsepte.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Dagris
Postitusi: 151
Abikokk
2009-04-04 13:07:57
Tore magus teema küll. Plaanisin ka ise sel aastal pashat teha - esimene kord, nii et läheb huvitavaks :) Eile tegin kohupiima-küpsise tarretist, mis aga mingil põneval põhjusel üldse tarretumise märke täna hommikuks näidanud ei olnud. Peab siis teist kausist sööma hoopiski...

Sööme silmadega

< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>