pelmeenid, vareenikud, ravioolid jms

Kardemon
Postitusi: 493
Abikokk
2008-10-16 18:45:22
mis on peamine erinevus pelmeenidel, ravioolidel, vareenikutel jms... kas kujus? et pelmeenid on sellised pisikesed pirukate moodi, ravioolid on sakiliste servadega kandilised, vareenikud .. ma ei teagi kuidas seda kuju nimetada. on ka veel hinkaalid kas siia loetelusse saaks midagi veel lisada? või on tähtis midagi ka taigna tegemisel ja sisus?

http://kardemon.blogspot.com

Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2008-10-16 18:52:36
Kardemon:
mis on peamine erinevus pelmeenidel, ravioolidel, vareenikutel jms... kas kujus? et pelmeenid on sellised pisikesed pirukate moodi, ravioolid on sakiliste servadega kandilised, vareenikud .. ma ei teagi kuidas seda kuju nimetada. on ka veel hinkaalid kas siia loetelusse saaks midagi veel lisada? või on tähtis midagi ka taigna tegemisel ja sisus?
Kujus muidugi. Sisus ja tainas ikka ka vahe. Ravioolid on kõvast munapastatainast ja piimatooteid ei sisalda, pelmeenid jällegi keefiri või hapupiimaga ja palju pehmemast tainast, sest vormitakse käsitsi, näiteks. Klassikalised täidised ju ka ikka erinevad :) Siia loetellu saaks lisada veel terve rea Aasia päritolu täidisega tainavorme.

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Blondie
Postitusi: 459
Abikokk
2008-10-16 22:21:38
Kui keegi teab, siis võiks sel teemal kohe pikemalt kirjutada, mind huvitaks ka põhjalikum jutt väga...
JM
Postitusi: 263
Abikokk
2008-10-16 22:33:15
Misasjad need magusa täidisega on?

An expert is a person who has made all the mistakes that can be made in a very narrow field (Niels Bohr)

Veronika
Postitusi: 237
Abikokk
2008-10-17 08:34:13
Vareenikud :)
Kika
Postitusi: 220
Abikokk
2008-10-17 14:29:40
Veronika:
Vareenikud :)
vareenikud võivad soolased ka olla. minu vanaisa firmaroog oli vareenikuid kartulipudru ja praetud sibulaga. aga nüüd ma mõtlen, mis vahe on vene pelmeenide ja vareenikute tainal? mu arust olid need suht sarnased...
Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2008-10-17 18:48:36
Kui viitsite lugeda kasvõi seda Wikipedia artiklit erinevatest klimpidest, käkkidest ja muudest täidetavatest tainapallidest, siis näete kui palju neid asju on (see artikkel pole isegi veel lõplik). Mina ei tea neist pooligi (eriti Ladina-Ameerika ja Aasia omi) ja ma ei julgeks sel teemal sõna võtta. Huvitav oleks küll kui keegi maailmarändur teaks kirjutada kõige selle kohta, aga ma arvan, et sellist pole meil kuskilt võtta.

Zap*

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2009-02-19 11:35:31
Teema algas küll erinevate pelmeeniliste erinevuste koha küsimisest, kuid mind huvitaks kogemused tavaliste pelmeenide tegemisel. Taignaretsept on kokaraamatus olemas ja täidise kohalt tean ka, mida soovin, kuid huvitaks, kas on mingeid nippe, mida silmas pidada. Tainas tuleb rullida küllalt õhukeseks ja kui elu ainuke kord seda teha proovisin, siis ei õnnestunud piisvalt hästi. Täna saaksin ilmselt paremini hakkama. Aga kui on vihjeid või kogemusi, siis palun nõu.
Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2009-02-19 12:34:21
Seenekas:
Teema algas küll erinevate pelmeeniliste erinevuste koha küsimisest, kuid mind huvitaks kogemused tavaliste pelmeenide tegemisel. Taignaretsept on kokaraamatus olemas ja täidise kohalt tean ka, mida soovin, kuid huvitaks, kas on mingeid nippe, mida silmas pidada. Tainas tuleb rullida küllalt õhukeseks ja kui elu ainuke kord seda teha proovisin, siis ei õnnestunud piisvalt hästi. Täna saaksin ilmselt paremini hakkama. Aga kui on vihjeid või kogemusi, siis palun nõu.
Õige pelmeenitainas on hästi kergesti rullitav, erinevalt pastatainast, mis on käsitsi rullides paras trenn - pelmeeni omas on vähem muna ja rohkem vedelikku (hapupiima). Mina katsetasin siin.

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2009-02-19 17:07:39
Suur tänu Thredahlia! Veeretan pelmeeni mõtet juba mõnda aega, ainult füüsilisest ajast on nappus, tundub veidi ajamahukama ettevõtmisena. Aga küll nad tehtud saavad. Arvestades viimaseid eriti ebaõnnestunud pelmeenioste, ühel paksem ja nätsam taigen kui teisel, rääkimata täidistest, ei ole eriti isu rohkem testida. Taigna osa huvitaski kõige rohkem, sest sisudest kavatsen katsetada erinevaid hiinapäraseid täidiseid. Anna teada, kui olen valmistanud.
< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>