Seened ja nende kasutamine köögis

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-09-03 21:25:34
Seenekas:
Aga Maalehe retsepti oleks ka huvitav lugeda, äkki kirjutad?
Leidsin ka! (Aga Liiseli jõudis ette :)) Sama jutu lõpus on veel üks retsept: Retsept: Mahlaga hapendatud seened 4 l seeni 0,5−1 kl õunamahla 1 sl soola 2 sl hapukapsavedelikku (soovi korral) 1 kl keedetud ja jahutatud vett maitsetaimi ja aedvilju

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Piper21
Postitusi: 58
Kokaõpilane
2008-09-07 16:24:52
Raadio räägib juba mitmendat päeva, et meie metsades on ülivägev seenesaak. See uudis ajas mindki metsa ja saigi kaks päeva vihma ja tüüpilist Eestimaa ilma trotsides seenejahil käidud. Seenekorjamise reegel number üks ütleb, et ära korja seda, mida ei tunne, aga mina siiski eirasin seekord reeglit ja olen täna mööda netti uurides jõudnud arusaamisele, et seen, mida korjasin ja mida ka päris ohjeldamatult kasvas, osutus väga heaks valikuks. Maitsnud neid ma veel ei ole, aga praadisin võis ja panin karbiga sügavkülma, talve ootama. Jutt käib lehter kukeseenest, ladinakeelse nimetuse leidsin sellele chanterelle aurora. Peale nende sain veel kuuseriisikaid, kaseriisikaid, mõne üksiku pilviku ja kollariisika, aga kuna läksin lihtsalt suvalises kohas metsa, siis metsaaluseid jäljeradasid arvestades olid korjajad minust juba ette jõudnud ja saak ei olnudki nii suur, kui raadios mahahõigatu põhjal lootnud olin.
Betty
Postitusi: 186
Abikokk
2008-09-07 21:04:20
Me käisime samuti sõbrantsiga metsas. Saime pisku kukeseeni, 3 puravikku (ootan, millal ema nad piltide järgi ära määrab ;) ) Natuke korjasin pohli ning mustikaid/sinikad ka muhvikeste jagu. Korjamise jälgi leidsime ka ning metsad ka suht tundmatud koriluse seisukohast.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-09-07 21:47:13
Piper21:
Jutt käib lehter kukeseenest, ladinakeelse nimetuse leidsin sellele chanterelle aurora.
Lehter-kantarell e. kollakas kukeseen on ka meie pere suureks lemmikuks. Siin vaid väike osa lehterkantarellidest, mis Kristjan eelmisel nädalavahetusel koju tõi:

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2008-09-07 22:15:22
Minu jaoks on olemas kuuseriisikad ja ülejäänud seened :) Korjasin nädalavahetusel ämbri, purki jõudsid nad omas mahlas keedetuna, maitseaineks ainult sool.

Profa köögipool

Maris
Postitusi: 305
Abikokk
2008-09-08 11:00:21
Käisin ka laupäeval seenel. Korjasin peamiselt männiriisikaid, puravikke, sekka pilvikuid, kaseriisikaid, kuuseriisikaid, tõmmuriisikaid. Puravikud-kuuseriisikad realiseerisin koos suvikõrvitsa ja tüümianiga lahtise pirukana, kupatatud seened ootavad hetkel veel külmikus. Kuna ma ei tea, kas eelistada hapendamist või soolamist, siis vist pean mõlemad ette võtma, et siis tulevikuks oleks oma arvamus. Mida teie eelistate, soolatud või hapendatud seeni? Lisaks korjasin üles mõned seened, mida raamatu abil identifitseerida. Teistega sain hakkama, aga siiani on tundmatu üks helekollane (heleda sidrunivahu kollane) õrna viljalihaga seen.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-09-08 11:48:41
Piper21:
Jutt käib lehter kukeseenest, ladinakeelse nimetuse leidsin sellele chanterelle aurora.
Piper21, kas korjasid kollakat kukeseent ehk lehter-kantarelle (lad. k. Cantharellus aurora, minu pildil ülal) või lehter-kukeseent (lad. k. Cantharellus tubaeformis)? Mul viimast pole küll meie metsades kohata veel õnnestunud :(

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Aurora
Postitusi: 598
Abikokk
2008-09-08 12:46:41
Kuna nädalavahetusel paistsid metsad inimestest pungil olevat, siis laande üldse ei pressinudki. Õnneks kasvab meil maal aias puie all ja talu juurde sissesõidu tee ääres ohtralt seeni: sain korvitäie, mis sisaldas kivi- ja haavapuravikke, kukeseeni, võitatikaid. Pilvikud jätsin korjamata, kuna neid ei olnud just kuigi palju. Praadisin kõik eraldi. Kukekatest tuleb supp, puravikke armastan lihtsalt peraleival hapukoorega segatuna süüa. Nämm.
Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2008-09-08 13:01:47
Karjaaedade kontrollimisel leidsin jälle hulga haavariisikaid ja marineerimiseks veidi erineva retsepti. u. 1 l väikseid haavariisikaid 3 dl vett 1 dl (10%) äädikat 2 spl. suhkrut terve nelgikoor kaneelikoor vürtsi soola Olen seda kunagi kasutanud punase veini äädikaga ja tuli hea. Ainult nelgikoorest ei ole kuulnud ja see jäi toonagi välja. Kas keegi valgustab?
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-09-08 13:31:19
Seenekas:
Olen seda kunagi kasutanud punase veini äädikaga ja tuli hea. Ainult nelgikoorest ei ole kuulnud ja see jäi toonagi välja. Kas keegi valgustab?
Ei ole sellist asja olemas, ega ju? Ilmselt on lihtsalt nelki mõeldud.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>