Seened ja nende kasutamine köögis

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2013-09-14 16:30:28
Tegelikult oli point selles, et seeni siinkandis lihtsalt pole. Pealegi on mitmes kohas tehtud lageraiet ja siis see okspraht on ummistanud nii mõnedki metsa minevad sihid. Ülejäänud sigri-migri on suutnud tekitada viimased lumerohked talved ja mõned tormid. Paras kehalise kasvatuse tund ületades ja altpoolt langenud puutüvesid ronides.
Triin28
Postitusi: 855
Abikokk
2013-09-17 01:04:28
Ühel imeilusal juulikuu päeval käisime mehega üle hulga aja turul ja ostsime natuke kõike, mille järgi parasjagu isu oli. Muuhulgas võtsime ka kukeseeni, mida valmistasime väga lihtsalt- või ja sibulaga praetult. Kõrvale varajane kartul tilliga ja hapukoor. Täiuslik suvetoit! Kahjuks pean ütlema, et rohkem ma seeni ostnud polegi ja ise korjama pole ka sattunud. Suve jooksul erinevates söögikohtades einestades olen siiski mõnusaid seeneroogasid maitsta saanud :)
Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2013-09-27 17:45:10
Eile tegin sellise piruka, kuhu läks pool tassi väikeseid kukeseeni, pool suitsutatud pardifileest, pool topsi Saaremaa smetanat, küüslauku, puljongikontsentraati, apelsinipipart. Tainas oli tavaline muretainas. Tulemuseks üks 14cm laiune kõrge servaga inglise stiilis pirukas (pluss 2 õuna-põldmarja pirukat).

Zap*

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2013-09-28 04:09:25
Viimased seenetoidud on olnud seeneseljanka kännumamplitest, seenepirukas ohtra sibulaga a la Pille kukeseenepirukas ja seenekaste peekoniga kartulipudru lisandiks. Lisaks marineerisin timpnarmikuid, külmaseeni ja endale natuke põdramokkasid. No mulle NII maitsevad hästi väikeses koguses.
OlgaKa
Postitusi: 159
Abikokk
2014-09-01 11:54:30
Tänavu on minu kodumetsas ikka väga hiline seeneaasta. Lõpuks sain midagigi korjatud - ühel päeval pool pangetäit tillukesi puravikke ja teisel pangetäis liivtatikuid ja võiseeni. Pole ammu näinud nii palju nõnda ilusaid võiseeni. Ainult et ei tea kuidas käsi nüüd nende limast puhtaks saada.. :) Isegi sidrun ei puhasta. Puravikud läksid käiku koheselt - pannile sibula ja hapukoorega. Liivtatikud ja võiseened panin kartuli-seenepirukasse.

Andmisrõõm on kõige suurem rõõm! Kaju Köök

Rebane
Postitusi: 662
Abikokk
2014-09-05 16:58:35
Hästi mõnus maitsekooslus, kas nt kastmeks kartuli/pasta juurde või lihtsalt eraldi söögina: - kupatatud metsaseened - suitsusink - spinat - hapukoor - sool-pipar Lõigu seened, sink ja spinat pannile ning prae väheses õlis. Maitsesta, lisa koor ja kuumuta veel mõni minut.

Jazzino. teen. naudin.

Nämmu
Postitusi: 249
Abikokk
2014-09-05 22:46:24
Sel hooajal on paar korda õnnestunud seenel käia. Lisaks varustab onu mind vahel oma saagiga.Ta ise ei viitsi, oska neist midagi teha aga korjata ja süüa armastab. Esimene kukekalaar läks pannile tavaliseks kastmeks. Pilvikutest jm. tegin klassikalist seenesalatit sünnipäevalauale. Lisaks valmis pärmi- lehttaignapõhjal maitsev pirukas sibula, peekoni, seente ja juustuga.

Kaie

OlgaKa
Postitusi: 159
Abikokk
2014-09-08 11:34:03
Vaatasin liiga palju Masterchef'i osasid järjest ja pidin järgi tegema - kartuli-gnocchid puravikega (originaalis olid küll aasiapärased seened :)).

Andmisrõõm on kõige suurem rõõm! Kaju Köök

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2019-10-03 12:48:07

Hardi Volmer jagas meiega sellist tindikute marineerimise retsepti (sõnastus muutmata):

 

"Seen, mis juba kuskilt musta ilmutab ei kõlba enam.
Vedelikku võtta ikka seenekoguse alusel. Silm on sirkel ja alati peab ervestama, et seen tõmbub pisemaks. 
 Näiteks mina võtan vee asemel poepuljongit. Pakina müüakse-väga mugav. Marinaad tuleb tummisem. 
300g puljongit/100g õunaäädikat/100g valget kuiva veini. (Õunaäädikat asendab ka veiniäädikas või sidrunimahl, mis on jälle kangem! Eks ikka maitse järgi, sest hapu peab ta olema!)
Lisada uhmris purustet roheline pipar ja sinepiseemned. Natuke soola ja suhkrut, (maitse alusel, sest antud juhul peab tulem olema klassikaline magus-hapu. Mitte minil juhul soolane!)
Lasta keema. Lasta jahtuda toatemperatuurini. Kurnata läbi sõela. Lisada loorberilehed ja valada puhastatud seentele. Mina jätan tavaliselt suured tükid - tindik pikuti pooleks või neljaks. Pudi ei ole hää.
Olles jahedas laagerdanud oma 24-30 tundi, viib keele!"
 

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2019-10-03 12:48:12

Hardi Volmer jagas meiega sellist tindikute marineerimise retsepti (sõnastus muutmata):

 

"Seen, mis juba kuskilt musta ilmutab ei kõlba enam.
Vedelikku võtta ikka seenekoguse alusel. Silm on sirkel ja alati peab ervestama, et seen tõmbub pisemaks. 
 Näiteks mina võtan vee asemel poepuljongit. Pakina müüakse-väga mugav. Marinaad tuleb tummisem. 
300g puljongit/100g õunaäädikat/100g valget kuiva veini. (Õunaäädikat asendab ka veiniäädikas või sidrunimahl, mis on jälle kangem! Eks ikka maitse järgi, sest hapu peab ta olema!)
Lisada uhmris purustet roheline pipar ja sinepiseemned. Natuke soola ja suhkrut, (maitse alusel, sest antud juhul peab tulem olema klassikaline magus-hapu. Mitte minil juhul soolane!)
Lasta keema. Lasta jahtuda toatemperatuurini. Kurnata läbi sõela. Lisada loorberilehed ja valada puhastatud seentele. Mina jätan tavaliselt suured tükid - tindik pikuti pooleks või neljaks. Pudi ei ole hää.
Olles jahedas laagerdanud oma 24-30 tundi, viib keele!"
 

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 >