Seened ja nende kasutamine köögis

Maris
Postitusi: 305
Abikokk
2008-08-17 23:27:56
Mida head ja huvitavat olete seentest valmistanud, mida võiks teisedki proovida valmistada? Mul on paras kogus praetud seeni külmkapis ja tahaks neist valmistada midagi sellist, mida varem pole proovinud.
Eva
Postitusi: 771
Abikokk
2008-08-18 09:12:17
Soovitan seda metsaseenepirukat! Kuigi konkreetselt Maris on seda juba proovinud :)

http://www.perenaine.ee/

Maris
Postitusi: 305
Abikokk
2008-08-19 09:56:27
Eva:
Soovitan seda metsaseenepirukat! Kuigi konkreetselt Maris on seda juba proovinud smile
Oo jaa, see viis keele alla :). Kõik oli ilus, väga hea konsistentsiga ja ülimaistsev. Mul endal praegu kolme piruka jagu seeni, aga sööjaid hetkel ainult paar tükki. Juba tegin siinses foorumis kuulsat kukeseenepirukat, aga hoopis võipuravikega.
Eva
Postitusi: 771
Abikokk
2008-08-19 10:02:40
Kukeseenepiruka põhjaks soovitan sellist tainast, kuhu ka riivitud juustu lisatud. Minu meelest kukeseened vajavad sellist tavalisest hõrgumat põhja.

http://www.perenaine.ee/

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-08-19 10:08:39
Eva:
Kukeseenepiruka põhjaks soovitan sellist tainast, kuhu ka riivitud juustu lisatud. Minu meelest kukeseened vajavad sellist tavalisest hõrgumat põhja.
Täiesti nõus :) Minu kukeseenepirukas on riivjuust põhjas täitsa olemas. Ja veel üks (kuke)seenepirukas, mis mulle väga meeldib, sisaldab paprikapulbrit (jutt siis põhjast; retsept siin).

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Maris
Postitusi: 305
Abikokk
2008-08-20 11:17:25
Kas keegi teist on teinud seeneseljankat? Kas on eraldi retsept, mis sobib hoidistamiseks või on ikkagi targem kohe ära tarbida?
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-08-20 12:06:57
Maris:
Kas keegi teist on teinud seeneseljankat? Kas on eraldi retsept, mis sobib hoidistamiseks või on ikkagi targem kohe ära tarbida?
Nami-namis on kuus seeneseljanka retsepti. See Setumaa seeneseljanka retsept on hoidistamiseks mõeldud (ilmus ajalehes Õhtuleht 27.8.2003), aga kahjuks pole seal konkreetseid koguseid antud :(

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pisi-Pisi
Postitusi: 258
Abikokk
2008-08-20 20:15:58
Korjasin metsast posu põdramokki - kas keegi teab, mida head neist teha annaks? Mina (veel) ei tea :)

Pisi-Pisi on see, kes ülesoolamise hirmus soola lisamata unustab...

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-08-21 09:14:05
Pisi-Pisi:
Korjasin metsast posu põdramokki - kas keegi teab, mida head neist teha annaks? Mina (veel) ei tea :)
Pisi-Pisi - Kuulo Kalamees ja Vello Liiv kirjutavad oma väga asjalikus raamatus "100 söögiseent" (Eesti Loodusfoto, 2007) põdramokkade kohta järgmist "noorelt tinglikult söödav; võib tekitada mao-soolehäiretega mürgistust". Loodan, et korjasid väga noori isendeid? Neid võib võis praadida, kui maitse meeldib ja soolestik tugev on - aga meist on need seened metsa jäänud :(

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2008-08-21 17:29:18
Põdramokad on väga spetsiifilise maitsega. Ja ilmselt ka raskemini seeditavad, kui muud. On ka hulk muid seeni, mida ei saa või soovitata korjata. Näiteks tindikud, mis on suurepärased suppide valmistamiseks, aga mida ei tohi kindlasi korjata teede ja muu tiheda asustuse lähedalt, sest korjavad raskemetalli jne. Palju (erinevaid liike-sorte) nami-namikad seeni tunnevad? Ise korjasin täna timpnarmikuid (teen pannkooke, hästi mahedad), kännumampleid (supiks) ja puravikke-pilvikuid-riisikaid kujutate kõik ette.
< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>