Hoidistamine 2014

Silx
Postitusi: 1075
Abikokk
2014-09-22 11:43:13
Eile oli suuremat sorti sissetegemine: Purki läks tomati-suvikõrvitsa-porgandi-paprika-sibulasalat Jõuluhõnguline ketšup: algidee siit http://naistekas.delfi.ee/kodu_ja_aed/kook/retsept-tee-ise-maitsev-ketsup.d?id=65089672 aga kuivatatud ingveri ja cayenne asemel läks värski ingver ja tšillipipar. :) Tsipa vedel tuli.. aga päris hää! Aga kasvuhoone on jätkuvalt täis.....

Gastronautilised äpardused We ate the food, we drank the wine Everybody having a good time

Vandiste
Postitusi: 769
Abikokk
2014-09-23 16:53:58
Rebane:
Milline sinu siirupiretsept on? Mul on kotitäis ilusaid ebaküdooniaid ootamas.
Otsest retsepti polegi, tunde küsimus rohkem :) Ma viilutan ebaküdooniad ära, panen koos suhkruga kihiti seisma. Sellest välja imbunud mahlast saan esimese (keetmata) siirupi, mis mulle kõige rohkem maitseb ja ka näiteks sidruni aseainena sidrunivõide tegemisel tihti kasutust leiab. Järgmisena panen viiludele vett, nii et need kaetud on, ja suhkrut ning keedan läbi. See on joomiseks hea ning kui kurnata ja korra veel läbikuumutada, sobib ka säilitamiseks purgis või pudelis. Ja koheselt joomiseks panen veel korra lõikudele vett ning suti suhkrut ja keedan veel korra läbi.
Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2014-09-28 20:36:59
Ma küll mõtlesin, et sel aastal midagi purki ei tee, aga looduse vastu ei saa :) Tegin ebaküdoonia-õunamoosi, ebaküdooniaid siirupis, ja ebaküdooniasiirupit jäi veel üle eraldi pudelisse panna. Õunamoosi vähekese füüsaliga. Jõhvikakastet (jõhvikad, apelsinimahl ja -koor, suhkur, rumm). Tükkmarmelaadi õuntest ja kuivatatud õunu. Lisaväärtusena kuivatasin ka õunakoored, jahvatasin ja nüüd saab neid nii müsli kui tee sisse panna. Kahte sorti tomati-paprikakeedust, adžikat ja siit foorumist leitud retsepti järgi värsket tomatihoidist. Jõhvikaid panin veega ja pohli kerge siirupiga purki. Vist sai kõik :)

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-10-12 18:02:56
Ma tein eile jälle brändiga pihlakamoosi, talvel hea juustuga süüa. Mul kultuurpihlakad (eile 2 kg), sestap pole külmutada vaja. Mees tegi eile aga õunamoosi - kahest erinevast sordist (Antonovka ja Egremont Russet, mõlemad oma aia omad), eraldi purkidesse. Täna teen ülejäänud pihlakatest želeed.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2014-10-20 02:33:37
Tegin David Leibovizi retsepti järgi marineeritud tšillisid. Mul ei olnud jalopenod, nagu tema retseptis, vaid eri kibedusega tšillid ja porgandit panin ka rohkem. Sain kolm väikest purki, eks näis, kuidas need maitsevad. Kardan, et tegu on nii tulise kraamiga, et äkki ei saagi süüa. Aga nii ahvatlev retsept oli, et pidin kohe kindlasti järele proovima :) Veel tegin oma lemmikut õuna-jõhvika-apelsinimoosi rummiga.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2015-06-29 12:00:43
Ma vaatan, et pole mõtet neid hoidistamise aastakäike eraldi hoida, nii et 2015. aastal jätkame sealt, kus 2014. a. pooleli jäime (või lõpetasime?) :D Mina käisin eile hommikul Tallinna Keskturul ja ostsin kaks kastitäit aprikoose, kokku ca 12 kilo. Ikka neid suuri ja punapõskseid, Hispaania omi. Kilohind oli 3 eurot, aga mõnedel müüjatel ka veidi odavamad. Kodus panin esiklapse tööle :) Esimese hooga tegin ära ühe kastitäie, saime täpselt 5 kilogrammi puhastatud maasikaid. Retseptiks ikka see, lõpus lisasin sortsu Disaronno Amaretto likööri ka. Sain 11 pooleliitrist purki ning ühe väikese kausitäie täna hommikuse pudru peale ka :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2015-06-30 20:30:39
Pille:
Ma vaatan, et pole mõtet neid hoidistamise aastakäike eraldi hoida, nii et 2015. aastal jätkame sealt, kus 2014. a. pooleli jäime (või lõpetasime?) :D Mina käisin eile hommikul Tallinna Keskturul ja ostsin kaks kastitäit aprikoose, kokku ca 12 kilo. Ikka neid suuri ja punapõskseid, Hispaania omi. Kilohind oli 3 eurot, aga mõnedel müüjatel ka veidi odavamad. Kodus panin esiklapse tööle :) Esimese hooga tegin ära ühe kastitäie, saime täpselt 5 kilogrammi puhastatud maasikaid. Retseptiks ikka see, lõpus lisasin sortsu Disaronno Amaretto likööri ka. Sain 11 pooleliitrist purki ning ühe väikese kausitäie täna hommikuse pudru peale ka :)
Eile tegin ülejäänud aprikoosid moosiks (need olin eelmisel õhtul ära puhastanud ja suhkruga seganud ja potiga garaaži kivipõrandale ootele pannud. "Macerating" siis inglise keeles). Igatahes on nüüd meie sahvris ehk siis garaažis 19 pooleliitrist moosipurki hoiul:

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Rebane
Postitusi: 662
Abikokk
2015-07-16 12:33:06
Virsikud kompotiks! Palju parem, kui poekonservid.

Jazzino. teen. naudin.

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2015-07-16 13:07:23
Rebane:
Virsikud kompotiks! Palju parem, kui poekonservid.
Väga ilus, Rebane!!! Ma tegin 3 liitrit maasikamoosi (lisasin natuke sidrunit ja must pipart) ning 5 liitrit murakamoosi siin viimase nädala jooksul.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2015-07-20 00:13:43
Eile tegin 2 liitrit ja natuke peale kirsimoosi:

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 | 3 | 4 >