Aiahooaeg 2011

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-07-20 12:40:17
Meil on valminud esimesed tomatid ja KOHE hakkame nendesse uppuma. Järgmisel aastal peaks vist ikka veidi vähem taimi maha panema. Sõstraid on meil neli - valge, roheline (ehk siis musta sõstra Vertti-vorm, mille marjad küpsevad roheliseks), must ja punane. Punane sõstar oli ammu küps ja söödud, mustad sõstrad on küpsed ja täna õhtul ilmselt saavad otsa (me ristisime oma tütretirtsu "bushwoman"iks ümber :D), valged on küpsed ja rohelised veel veidi kõvad. Petersell - nii siledalehine kui ka kähar, lehtseller jms on nagu põõsad. Aga tänavu kiratsevad meil till, aed-harakputk ja koriander. Till ja koriander olid mullu uhked. Lehtsalatitest ei läinud vaatamata kümnele külvile ja suurele võimlemisele kasvama rukola ja Rooma salat :( Õnneks on muid salateid ja lisaks olen ma avastanud lehtpeedi võlud, nii et hätta me ei jää..

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2011-08-12 12:23:45
Minul läksid kõik kõva lehega salatid untsu. Rooma salati uhkelt kasvu alustanud külv jäi kängu ja ülimalt kibedaks hoolimata kastmisest. Väga ilusti tärganud jääsalat läks lihtsalt mädanema. Selle eest punaseleheline tammelehesalat lokkas nii, et oleks saanud seda müüa, oleks praegu kõik aiapidamiskulud tagasi teeninud... lõpuks kõdus lihtsalt peenrale ära. Rukola sõid lihtsalt sitikad ära. Seda peaks edaspidi mingis kõrgkonteineris viljelema. Aga tõesti ma tahaks teada, mida tegema peaks, et Rooma salat ja üldse teised rohelised kõvema lehega salatid päikeselisel peenral kasvaks ja kibedaks ei läheks... kas seda oleks pidanud kõvasti väetama, või loori all hoidma, või talle varjualuse ehitama, või mida? Või oli lihtsalt kehva sort jälle.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2011-12-02 14:36:50
Tundub, et aiandushooaeg on läbi, kuigi roosid kõik õitsevad veel. Novembri esimesel nädalal korjasin peenralt (!) viimase maasika ja kasvuhoonest tomatid, tomateid oleks veelgi saanud, aga kiskusime taimed üles ja puhastasime kasvuhoone, sättisime talveks ootele. Aasta oli väga hea. Mustsõstrad olid maailma parimad, tänu kuivale ilmselt. Igasugu värvilisi asju sai kasvatatud. Juhtus, et kõik ei sattunud pildile.

Zap*

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-01-06 13:56:24
Zapxpxau:
Tundub, et aiandushooaeg on läbi, kuigi roosid kõik õitsevad veel. Novembri esimesel nädalal korjasin peenralt (!) viimase maasika ja kasvuhoonest tomatid, tomateid oleks veelgi saanud, aga kiskusime taimed üles ja puhastasime kasvuhoone, sättisime talveks ootele. Aasta oli väga hea. Mustsõstrad olid maailma parimad, tänu kuivale ilmselt. Igasugu värvilisi asju sai kasvatatud. Juhtus, et kõik ei sattunud pildile. http://2.bp.blogspot.com/-8sPCNaTXRkY/TnXxYsDo6SI/AAAAAAAAARM/erGMWdgnnTw/s1600/grdn1.jpg http://4.bp.blogspot.com/-2a13opF7y6s/ToYFeUG3giI/AAAAAAAAASA/7jXDHfVrMbM/s1600/potatoes.jpg
Nii imeliselt meeleolukad fotod, Zapxpxau! Kohe lust vaadata :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pinnu
Postitusi: 102
Abikokk
2012-01-18 09:46:36
Mul oli eelmine aiahooaeg omas aias esimene ja sai siis katsetatud nii üht kui teist. Rooma salat läks mul ka aia taha ja jääsalat samuti. EI tea, ise hakkasin kahtlema, et kas ümberistutamise tõttu või... igastahes kasvasid kõik taimed pikaks ja hästi puiseks. Aga need üksikud, mis kasvuhoonesse jäid, olid täitsa tarvitatavad, kuigi väga välja veninud, sest neil oli nats pime seal tomatimeres. Täielik ebaõnnestumine oli eelmisel aastal melon ja arbuus. Ostsin prooviks 2 taime. Melon ainult ajas võrseid aga ühtegi melonialget mul tekitada ei õnnestunud. Arbuus seevastu hakkas juba 2 arbuusi kasvama, kui ükskord avastasin, et see oli lihtsalt ise ära mädanenud nii umbes kanamunasuurusena. Kusjuures ma ei kastnud teda ja vihmavee ajasin ka kile pealt ära. Ei tea, mis juhtus. Ürdimajandus vohas kenasti ja tomatid õnnestusid ka hästi. Saaki oli palju ja erinevat. Kurgi osas pean mingi parema sordi valima, selle Libellega polnud ma eriti rahul ja saak oli ka suht kehvake. Lehtpeet oli tore õllatus, millega ma alguses ei osanud midagi peale hakata, aga kuna teda oli nii palju, siis mõtlesin ikka ühtteist lõpuks välja. Jään põnevusega uut hooaega ootama.
Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2012-01-18 10:24:55
Ha, mul juhtus üks veider asi ka, mul oli kasvamas peasalat, mis oli juba selline rusika suurune kera, aga veider oli see, et käisin kaks-kolm päeva ära ja tagasi tulles oli salatipea läinud, ei olnud isegi rootsu ega mitte midagi, nagu poleks seda kunagi olemas olnudki, maapind oli sile ja mingit märki ei olnud, et seal üldse oleks midagi kasvanud. Imestasin küll, miks peaks keegi ühe salatipea ära virutama ja porgandid alles jätma :P

Zap*

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-01-23 21:31:14
Kiilike tegi mullusest aiahooajast kokkuvõtte.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Ellys
Postitusi: 8
Kokaõpilane
2012-02-05 14:35:28
Minu 2011. a uus ja esmakordselt kasvatatav ning väga maitsev ja samas ka väärtuslik köögivili oli rooskapsas. Jõuluks ja uue aasta pardiprae juurde sai peenralt neid päid korjata ja ahjus koos küüslauguga hautada. Jaanuaris enne suuri külmi kasutasin veel kapsal olevad lehedki toorelt võileivakatteks. Hakkan vist jäneseks muutuma.
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 >