Inglise köök

Karnivoor
Postitusi: 168
Abikokk
2010-09-15 19:00:59
Vaatasin, et siin ei olegi veel eraldi teemat inglise köögi kohta :) Meil on tulemas inglise toidu teemaline pidu ja planeerin siin vaikselt pidulauda. Inglisepärane pidu pidi küll lisaks tähendama krõpse ja dippi (mille igaüks endale kaasa toob :D), aga kuna me oleme eestlased, siis tahaks midagi huvitavamat. Hetkel on plaanis järgmine: 1) Õlletaignas paneeritud kala; 2) Paksud friikartulid (hea dippida ka), porgandit, lillkapsast ehk ikka ka; 3) Mingi tore isetehtud dipp; 3) Scotch eggs (see küll rohkem šoti köök aga pidi inglismaal popp party food olema); 4) Väiksesed (suuremas muffinivormis) steak and ale pirukad. Kas kellegil on veel häid ideid, mida võiks lauale panna? :) Eriti oleks puudus ühest toredast salatist, aga ju ma selle rasvase kõrvale ühe värske salati teen ikka. Tänud ette!
Eva
Postitusi: 771
Abikokk
2010-09-15 19:06:38
Ma olen lugenud, et Inglismaa populaarseim toit (mida on ka naljatledes rahvustoiduks nimetatud) on chicken curry. :)

http://www.perenaine.ee/

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2010-09-15 19:31:06
Scotch egg on täitsa inglise toit, leiutatud Fortnum & Mason poolt Londonis. Inspiratsiooni olla saadud ühest aasia lihapallist. Fish & chipsi süüakse seal pigem soola ja äädikaga, vahel lisatud ka lõik sidrunit või tambitud herneid. Herneid paistavad nad üldse väga armastavat. Kreemjuustu ja kurgiga näpuvõileivad? Kressi ja redisega? Mädarõika ja rostbiifiga?

Zap*

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-09-15 20:03:42
Zapxpxaul õigus, kuigi ma ise olen siin šoti üllatusmunad ikka šoti köögi alla liigitanud :) Nami-Namis on liigitus "Briti köök", seal hulgaliselt inglise köögi hitte. Suupistelauale sobiksid näiteks: Inglise kurgivõileivad ja Marmite-võileivad: Külmad rostbiifilõigud mädarõika(kastme)ga - kas siis leiva peal või niisama - sobiks ka kenasti. Suur kausitäis kedgeree'd või siis toad in a hole, kui ilm jahedam on :) Korralik inglise neerupirukas tekitaks kindlasti elevust, aga ma pole ise seda retsepti veel testida jõudnud, nii et ei tea kiita ega laita. Kookidest nt Bakewelli mandli-vaarikakook või Victoria keeks Kui Scones-kakukesi tahad teha, siis mina soovitan väga seda retsepti.
Karnivoor:
Kas kellegil on veel häid ideid, mida võiks lauale panna? :) Eriti oleks puudus ühest toredast salatist, aga ju ma selle rasvase kõrvale ühe värske salati teen ikka.
BBC Good Food annab järgmised inglise/salati retseptid: English summer salad (sh herned ja lüditud värsked põldoad) Dressed allotment salad (sh rohelised oad) Delicious pakub järgmist: Watercress and piccalilli salad

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Karnivoor
Postitusi: 168
Abikokk
2010-09-15 21:13:06
Oooo kui palju toredaid ideid juba! :) Suur aitäh kõigile. Nime järgi arvasin ka, et šoti munad ikka šotimaalt pärit. Sconse võiks küll teha, tegelikult Pille ma ükskord juba sinu blogist imetlesin neid :) Moosi ja vahukoorega...mmmm. Marmite jääb kindlalt välja, ma ei saa lauale panna midagi, mida ma ise nuusutadagi ei suuda :D Aga sellega vist ongi, et kas meeldib või ei meeldi üldse.
Koogi Kata
Postitusi: 232
Abikokk
2010-10-31 21:56:14
Tegin elus esimest korda aurutatud pudingut (steamed pudding). Apelsinipuding tuli täitsa maitsev.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-06-20 20:43:17
üks-ülikooliaegne-sõbranna:
Tere Pille! tahaksin küsida Sinu nõu inglisepäraste suupistete kohta. nimelt peame homme mitme kolleegiga xxxxx lahkumispidu ja on mõte, et igaüks pakub oma sihtriigi suupistet. minul kargas esimesena pähe hõrk ja suvine Eton mess, aga midagi võiks veel olla... joogipoolisena tahaks teha Pimms kokteili (mida ma ise kunagi proovinud ei ole - kas on üldse hea mõte seda pakkuda?)
Kuna mul on lihtsam siia retseptiviited koguda, siis nii ma teengi. Hea põhjus siis hea tuttav ka siia lugema suunata pärast :) Pimm'sist blogisin mullu ingliskeelses blogis ja kahjuks peab tõdema, et kui just asjalood vahepeal muutunud ei ole, siis Pimm'si Eestis ei müüda. Aga suupisteid. Telefonivestlusest selgus, et inimesi on ca 50 ja et pidu on juba homme. Khm.. Seega ampsud peavad olema väikesed ja neid peab olema palju ja neid peab saama kergesti teha. Soolased ampsud: kurgivõileivad Marmite-võileivad Kreekerid (Carr's Water Biscuits vms, neid küpsiseid nägin vist Marks&Spenceris?) tüki korraliku Cheddar-juustu ja törtsu (Vertigo) sibulamarmelaadiga Röstsaiarattad toorjuustu ja külmsuitsulõhega Magusad ampsud: Eton Messi mainis küsija juba ise, see sobib imekenasti (Briti saatkonna kübarapeol pakuti veelgi lihtsamat versiooni, lihtsalt vahukoort maasikatega).

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Idast
Postitusi: 4
Kokaõpilane
2015-02-20 14:40:49
Vaatasin Jamie Oliveri sadet, kus ta aegajalt üritab taastada mõne vana inglise retsepti järgi tehtud toitu. Ühes saates olid nt väga isuäratavad küpsised, nime täpselt ei mäleta, aga nüüd räägiti clangeri pirukatest. Need tundusid ka väga head. Peaks proovima, mahlase täidisega pirukas, mille ühes otsas on soolane, teises magus täidis. http://www.countryfile.com/countryside/regional-food-bedfordshire-clanger Jamie tegi ka mitu oma versiooni, mis tundusid veel paremad
Rebane
Postitusi: 662
Abikokk
2016-11-02 22:22:12

Vast võib briti köögi alla liigitada: Jaffa koogikesed

Õhuline biskviit, apelsinimarmelaad ja tume šokolaad katteks peal. Nagu "päris"! :D

 

Jazzino. teen. naudin.