Kana ja broiler ning nende kasutamine köögis

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2013-09-12 19:25:59
Pille:
Marju:
Mul on küsimus kanakoibade kohta. Teen mõnikord lapsele ahjus neid koibi ja üritan mõnusalt maitsestada, aga ikkagi on maitse lõpuks vaid koiva pinnal. Ja kui laps naha ära võtab, siis polegi nagu maitset. Ta pole küll virisenud, aga tahaks paremini. Või nii need asjad peavadki olema?
Marju, ma ahjukana jaoks olen tihti naha alla osa maitseainest susanud. Lihtsam on seda teha nt maitsevõi abil - segan maitseained pehme või hulka ja siis selle trügin sinna naha alla. Kuigi ausalt öeldes piisab minu arust enamasti ka naha maitsestamisest - ühtteist jõuab siiski ka lihani (ma kananahka enamasti ise ei söö ja samas pole täheldanud, et sööksin maitsetut kana :))
Mina panen samuti maitseained alati kana naha alla. Tõmbad naha lahti ja pärast sikutad peale tagasi. Enamasti segan maitseained natukese õli või hapukoorega.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Marju
Postitusi: 870
Abikokk
2013-09-17 18:39:12
Selge, aitäh! olin põhimõtteliselt ikka õigel teel. Panin nüüd viimati lihtsalt r o h k e m maitseaineid :) Ja nühkisin korralikult ka naha alla, tundub et õnnestus.
Liisi
Postitusi: 955
Abikokk
2013-10-08 18:25:48
Väga maitsev sinepine kanapada köögiviljadega

Liisi Blogi

OlgaKa
Postitusi: 159
Abikokk
2014-08-26 12:41:38
Nami-Nami retsepti järgi kukeseene-kanapada:

Andmisrõõm on kõige suurem rõõm! Kaju Köök

Liisi
Postitusi: 955
Abikokk
2014-10-09 17:00:07
Peekonisse mähtud kanarullid pestotäidisega

Liisi Blogi

Rebane
Postitusi: 662
Abikokk
2014-12-14 12:36:07
Kas keegi mõtleb jõululauale ka tervet lindu teha? Täidisesoovitusi? :) Mõtlesin ise õunad-ploomid sisse lükata, aga kui kellelgi on häid retseptisoovitusi, olen suur kõrv!

Jazzino. teen. naudin.

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2014-12-14 21:51:47
Olen teinud täidetud kana järgmiselt. Kõigepealt võtan välja kondid alustades selja lahtilõikamisega. Koibadest pole viitsinud võtta. Täidiseks on läinud praetult hakkliha, sibul, seened hakituna ja maitsestatuna, lisaks kuivatatud ploomid või rosinad. Muna või paar toorena täidist siduma. Siis selja poolega pannile või ahjupotti ja küpsetada. Ja missugune üllatus pidulaual kui hakkan julgelt risti lõikama. Kusjuures foorumis peaks olema seelest mingis teemas pildid, kuid ma ei suutnud tuvastada.
Rebane
Postitusi: 662
Abikokk
2014-12-26 21:07:23
Sel aastal oli jõululaual meil täidetud kana. Kondid, välja arvatud koibadest-tiibadest, võtsime välja. Ahjupannile läks kaks lindu, ühtegi retsepti eriti ei järginud. Seest-väljast hõõrusime soolaga, täidiseks panime: -2 sibulat -2 küünt küüslauku -4 Antonovkat kuubikutena (sibula-küüslauguga kergelt panni näinud) -sool/pipar/roseepipar/tiba kaneeli -peotäis pohli -peotäis metspähkleid (pooled hakkisime, pooled tervelt) Alguses 230* juurde pooleks tunniks, siis pooleks 210* juurde, siis keerasime 180* peale veel umbes pooleks tunniks. Nahk sai krõbe ning liha mahlane. Täidis tuli minu meelest eriti maitsev ning sai ka sööjatelt kiita! Praeleeme valasime otse kastmekannu, ilma koort-jahu lisamata. Pilti suures peosaginas teha ei jõudnudki.

Jazzino. teen. naudin.

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2015-03-13 15:17:41
The Washington Post kirjutab: Look at what our obsession with white meat has done to chickens :(

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

OlgaKa
Postitusi: 159
Abikokk
2015-06-22 20:35:13
Filee koriandri ja laimiga:

Andmisrõõm on kõige suurem rõõm! Kaju Köök

<< 1 | 2 | 3 >>