KEEDUVORST ja -VIINERID

Veronika
Postitusi: 237
Abikokk
2010-02-08 13:51:00
Ainukesed viinerid, mida söön on Tapa Lihatööstuse viinerid, sest maitse hea ja on täitsa lihast, mitte kes-teab-millest. Tapa LT viinereid olen hakanud sööma nüüd viimase paari aasta jooksul. Teiste viinereid ja vorste ei ole enam söönud... no oma 10 aastat küll.
Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2010-02-08 15:53:05
Triin:
ma ostsin ükskord ilma säilitusainete jmta viinereid ja need olid tegelikult päris vastikud, et isegi lapsed neid ei tahtnud ja hukka nad läksid ja minema viskasin. Edaspidi olen lähtunud lihtsalt põhimõttest, et ostan viinereid väga harva, paar korda aastas ja siis ilma eriliselt pead vaevamata, et mida nad sisaldavad.
No eksole, kui jahu-vee segu ei maitsesta-säilita-stabiliseeri, siis võib jah olla üsna vastik värk vist :) Pole ju eriti liha ka sees maitset tugevdamas...

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Liiseli
Postitusi: 256
Abikokk
2010-02-08 17:42:21
Netcat:
Tallegg on tulnud välja Klaabu lisaainevabade viineritega, neid pole ka proovinud, jutu järgi tundub nagu kvaliteetne kraam oleks, aga olen kuulnud et maitse pidi jube olema. Võimalik küll ka, et maitsetugevdajaga harjunud inimesele ongi ilma selleta vorst jube.
Õetütre sünnipäeval pakuti. Ju-be soolased. Puuribroilerite liha tervislikkuse paneks ka küsimärgi alla. Mis puutub lisaainetevabadusse, siis sisaldavad Klaabu viinerid naatriumnitritit, mille kohta Katrin Kurss kirjutab nii:"Ühed vanimad säilitusained on naatriumnitrit (E 250) ja naatriumnitraat (E 251), mida hakati lihale ja lihatoodetele lisama roosa värvuse andmiseks. Alles hiljem avastati, et nitritid suruvad alla bakterite, sealhulgas botulismitekitaja elutegevuse. Samas võivad nitritid meie organismis leiduvate amiinidega reageerides anda kantserogeenseid ühendeid, mis võivad olla vähkkasvajate tekke põhjuseks."
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-03-19 23:08:04
mzzrjz 19.3.2010:
Kas keegi on müügil näinud selliseid viinereid või vorstikesi, kus ei oleks sees naatriumnitritit? Lapsed hirmsasti nuruvad viinereid, aga praegu tervislikel kaalutlustel ostame neid haruharva. Mäletan, et oma lapsepõlves olid viinerid küll hallid, aga seda maitsvamad. Kas selliseid "halle" viinereid veel tänapäeval kuskil tehakse?
Zapxpxau:
Rimil on E-vabad viinerid, Rimi oma märgiga. Olen neid paar korda söönud, väga okei maitsega ka, tahtsin see nädal hot dogi teha, aga nood viinerid olid otsas.
Meringue:
Ise ostsin nädal tagasi CoMarketist Oskati lihatööstuse "Lihaviiner E-vaba". Koostisosades on loetletud vaid sea- ja veiseliha, vesi, sool ning maitseained. Näevad küll üpriski roosad välja, kuid ise pakun, et selle tagab hoopis veiseliha. Maitsnud neid veel pole, lähiajal küll plaan neist nostalgiaks viineripirukaid teha. :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Monam
Postitusi: 2
Kokaõpilane
2010-04-16 16:24:02
Mina ja mu laps sööme Klaabu viinereid - maitses selgelt tunda, et ikka kanalihast tehtud. Jah, võrreldes teiste viineritega on mahedama maitsega, kuid ma ei tahagi lapsele maast-madalast soola ja maitseaineid hulgaliselt sisse sööta. Nii et meile meeldib :)
Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2010-04-16 16:39:37
Niiet ikka on kogemused seinast seina - kelle arust mahedad, kelle arust tulisoolased. Kui lisaaineid E-koodiga ei tähista, siis ongi ju E-vaba. Mingi täpne definitsioon "E-vaba" ei saa ju olla, sest isegi hapnikul ja vesinikul on E-kood.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Monam
Postitusi: 2
Kokaõpilane
2010-04-16 16:43:40
Just! Olen täiesti nõus - ei tasu oma e-de paanikaga üle piiri minna, looduslikud paprikaekstraktid, sidrunhapped jne kannavad kõik E koode. Pigem tasub selle nurga alt mõtelda, et 1-päevaga halvaksminev toit on veelgi kahjulikum tervisele :) ja vaevalt et keegi meist on valmis ostma süüa IGA päev ning seetõttu ostusageduse tõttu maksma a´la 5 korda rohkem.
Netcat:
Niiet ikka on kogemused seinast seina - kelle arust mahedad, kelle arust tulisoolased. Kui lisaaineid E-koodiga ei tähista, siis ongi ju E-vaba. Mingi täpne definitsioon "E-vaba" ei saa ju olla, sest isegi hapnikul ja vesinikul on E-kood.
Noor_Perenaine
Postitusi: 241
Abikokk
2010-04-18 17:44:20
Need Oskari E-vabad lihaviinerid on küll minu arust täitsa hea kaup. Neil ei ole sellist imelikku (naatirumglutamaadi) järlemaitset, mis "tavalistel" viineritel. Kunagi sai jah viinereid/keeduvorsti rohkem tarbitud, enam ei taha. Neid Oskari omasid (harva ka Saaremaa juustu- vms viinereid) ostan vahel, kui hirmus viineripiruka isu tuleb. Keeduvorsti söömisega on ka kehvad lood ja juustuvorsti pole ma kunagi armastanud. Mõnikord teen lambasooles toorvorste (valin ikka sellised, milles lihaprotsent kõige suurem ja muude ainete protsent kõige väiksem). Ainult suitsuvorsti kiusatusele annan aeg-ajalt järgi ja Rehepapi vorst maitseb mulle ka (selles on päris kena protsent veiseliha sees). Minu sünnipäeval sõime isa toodud Weisswurst-e sinepiga. Ja vot need olid hallid, mis hallid, aga maitse oli väga hea :) Siin saksa keeles (ma ise eriti ei mõista, aga natuke siiski) ja pilt ka. http://de.wikipedia.org/wiki/Wei%C3%9Fwurst Vorstid olid konservipurkides ja spets-sinep käi asja juurde. Nämm :)
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2016-11-14 09:20:11

Naistelehes oli hiljuti juustuvorstide test, panen edetabeli siia, äkki keegi tahab võrrelda :)

1) Rannarootsi Ehe juustuvorst - 80% liha (9/10; 65% sealiha, 15% veiseliha, 7% juustu)
2) Saaremaa juustu-keeduvorst - (8/10; 42% sealiha, 10% veiseliha)
3) Nõo Lihavürsti juustuga keeduvorst, suitsutatud (8/10; 60% sealiha, 5,6% juustu)
4) Rakvere juustuvorst (7/10; 50% sealiha, 5% veiseliha, 8% juustu)
5) Vastse-Kuuste suitsutatud juustuvorst (7/10; 29% sealiha, 18% veiseliha, 7% juustu)
6) Maks & Moortsa kolme juustu keeduvorst (6/10; 46% sealiha, 10% veiseliha, 8% juustu)
7) Valla juustuvorst (3/10; 45% kanalihamassi, 5% juustu)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 | 3 >