Retseptivihik PEREKÖÖK (ajakiri Pere & Kodu retseptilisa)

Mari-Liis
Postitusi: 593
Abikokk
2013-09-01 19:27:45
Septembri Pereköök on sajaprotsendiliselt õunateemaline. Täpsemalt, õunakoogiteemaline :) Keisripudi õunte ja rosinatega Õunamuffinid Kreeka pähklitega Moonitäpiline õunakook vanillikreemiga Rikkalik pidusai õunte, martsipani ja iiriseglasuuriga Tosca kook õuntega Rosmariini ja oliiviõliga õunakook Lehttaina-õunapirukas Krõbeda kaerahelbekattega plaadikook Õuna-jõhvikakook vanillikastmega Beseekook õunte ja punaste marjadega Kohupiimakook karamelliseeritud õuntega

Siit nurgast ja sealt nurgast

Mari-Liis
Postitusi: 593
Abikokk
2013-10-06 13:39:49
Oktoobri Pereköök: Soojendavad pajaroad ja hautised Panniroog suitsukülje, punaste ubade ja porgandiga Sealiha-kapsahautis õuntega Kala-krevetihautis krõbeda saiaga Pörkölt ehk Ungari liha-paprikahautis “Soe tekk” ehk ahjuroog fenkoli, toorvorstide ja valgete ubadega Klassikaline ühepajatoit suitsukoodiga Tatrahautis hakkliha ja seentega Sügisene kana-köögiviljahautis Ratatouille Kalkunipilaff Lambaharira

Siit nurgast ja sealt nurgast

Mari-Liis
Postitusi: 593
Abikokk
2013-11-05 11:20:11
Novembris Pereköök on eriline selle poolest, et kõik toidud on gluteeni- ja laktoosivabad. Kreemjas porgandisupp Hirsiga täidetud paprikad Kinoasalat ja lihapallid Kinoavorm spinatiga Lillkapsapõhjal pitsa Quiche Lorraine Mandlihõngulised pannkoogid Müsli Tatraküpsised ja kookospallid Kuldkollane õunakook Šokolaadipavlovad kirssidega

Siit nurgast ja sealt nurgast

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2013-11-21 01:03:10
Ma olen ikka Pereköögil silma peal hoidnud peale seda kui ta uue välimuse ja sisukujundaja sai. Kuna ma ei ole Pere ja Kodu lugeja, siis sattuvad minu kätte juhuslikud ajakirjanumbrid, ja mitte iial need, mille vahel on just need kõige huvitavamad retseptivihikud. No ja seekord, see GF/LF, eksole, mida normaalne inimene sellega teeb????? ... ja ca päev peale selle nurjatu mõtte esilekerkimist tegi issanda vits oma töö ja karistas mind tervislikel põhjustel ette võetud GF eksperimendiga. Teine nädal jookseb. Ei jäänud muud üle kui sisusse süüvida, aga üks asi torkas silma. Tagakaanel on retseptiga reklaam, mis pealtnäha jätab tavalise retsepti mulje ja mina igatahes läksin küll õnge ja arvasin et näe, mingi söödava moega GF/LF kook, aga tühjagi... See ilmselt pole nagunii Mari Liis Sinu võimuses et reklaamipaigutust ohjata, aga hetkel torkas imelikult silma see vastuolu.
Mari-Liis
Postitusi: 593
Abikokk
2013-12-11 18:55:20
Fre:
Tagakaanel on retseptiga reklaam, mis pealtnäha jätab tavalise retsepti mulje ja mina igatahes läksin küll õnge ja arvasin et näe, mingi söödava moega GF/LF kook, aga tühjagi... See ilmselt pole nagunii Mari Liis Sinu võimuses et reklaamipaigutust ohjata, aga hetkel torkas imelikult silma see vastuolu.
Jumala õige tähelepanek. Mind ka see häirib, et tagakaaneretsept üldse sisuga ei haaku. Oleme Kristeliga, kes Estoverile neid retsepte teeb, nüüd lihtsalt omavahel kokku leppinud, et annan talle varakult teada, mis teema tuleb ja ta sätib oma valiku siis selle järgi.

Siit nurgast ja sealt nurgast

Mari-Liis
Postitusi: 593
Abikokk
2013-12-11 22:52:42
Detsembri Pereköök on loomulikult jõulune. Ja topeltpaks seekord. Retseptid: Brie-juust pähklite, marjade ja meega Kaneeliga jõhvikamoos Pistaatsiaküpsised Lõheterriin Graaviforell sidruni, ingveri ja roseepipraga Pardifilee apelsini-punase sibula salatiga Marineeritud heeringas punase sibulaga Heeringas sinepikastmes Seapraad, Hasselbacki kartulid ja hautatud punane kapsas Täidetud ahjupart ja õllekapsas jõhvikatega Jõulurull pohladega Apelsini-martsipanikook Ploomid šokolaadis Rocky road Piparkoogimuffinid Hõõgvein Piparkoogipulgad Soojendav õunajook Jõuluhõnguline puuviljasalat Piparkoogipõhjal toorjuustukook Stollen Kaneelisaiad

Siit nurgast ja sealt nurgast

Mari-Liis
Postitusi: 593
Abikokk
2014-01-04 17:10:13
Pereköök jaanuaris 2014: Taipärased toidud. Minu käe alt jääb see Pereköök viimaseks. Oli tore ja väga produktiivne periood, soovin edu kõigile järgnevatele tegijatele. Ja neid saab olema palju: edaspidi teeb iga numbrit erinev inimene. Tai kurgisalat Kalakoogid Laab ehk Tai hakklihasalat Roheline karri Pad Thai Tom Kha Gai ehk kana-kookospiimasupp Tom Yum Goong ehk vürtsikas supp krevettidega Tai omlett Kleepuv riis mangoga kookoskastmes Tai jäätee

Siit nurgast ja sealt nurgast

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2014-01-06 01:15:43
Jaanuari ajakiri koos Pereköögiga sattus koju, väga toredad retseptid, mitu juba plaani võetud. Mari-Liis, tänud huvitavate P. köökide eest, head retseptid ja ilus oli vaadata ;-)
<< 1 | 2 | 3 | 4 >