Kitseliha, kodune

Leenilii
Postitusi: 161
Abikokk
2008-12-02 15:06:00
kitsekestest polegi meil siin veel juttu olnud. Tooge aga oma nipid, nõuanded ja retseptisoovitused välja! Kitse sai palju.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-12-02 15:32:08
Retsepte kitselihaga hetkel vaid kaks: Jamaika kitsekarri (Curried goat) Kariibi kitsekarri Üldiselt tasub vist käituda nagu lambalihagagi.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Kiilike
Postitusi: 1100
Abikokk
2008-12-02 21:53:55
Mina käituks kitse ja ka metsseaga umbes nii nagu veisega st sellise keskmise veisega. Lambaliha on enamasti siiski õrnem, pehmem ja ka heledam. Kogemused kitse ja metsseaga on nii umbes aasta pikkused st terve aasta oli söödavaks lihaks ainult ulukid :)

kiilikese köögikatsetused

Leenilii
Postitusi: 161
Abikokk
2008-12-02 21:57:21
Pille, ma vaatasin neid retsepte, aga need lastele ei sobi. Mul on vaja esialgu midagi maalähedast, enne kui nad nii suureks sirguvad, et karrisid austama hakkavad...
Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2008-12-02 22:09:59
Ega midagi, panen aga jälle lingi jahimeeste foorumisse, seal on maalähedast ja maitsvat küll. http://www.marandi.fie.ee/jahifoorum/viewtopic.php?f=11&t=341 Selle lingi all on kitseliha teema, aga soovitan ka muid asju lugeda. Mis on selles foorumis vahva, inimesed teevad asju käepärastest vahenditest, st. ei satu masendusse kui mõnda asje kodus ei ole - asendavad, improviseerivad jne, nii sünnivadki uued retseptid a la kitseliha jäätisega - kodus koort polnud, poodi minna ei viitsinud, jäätist oli - ja seal ta on, täiesti uus proovimist väärt retsept:)

Profa köögipool

Oliver84
Postitusi: 3
Kokaõpilane
2010-10-16 11:09:56
Hiljuti leidsin ühe hea kitseraguu retsepti, liha sai väga pehme ja maitsev. Sobib kogu pere toidulauale. Retsepti leiad siit: http://sites.google.com/site/maitsemaa/retseptid/ulukiliha
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-10-03 11:19:54
Ülle (Tiramisust ja Fata Morganast) pani kitsekese pärlivanni :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-02-06 17:39:17
Get your Goat on (The Wall Street Journal) ---------------- BUYING GOAT AT A GLANCE To get the best meat, here are the questions to ask your butcher. 1. What breed of goat is this? You want to hear Boer, Spanish, Kiko, Savanna or a cross between them. Failing that, you want to hear that the animal was raised for meat. 2. How old was this animal? You want to buy goat that is no older than a year; some chefs use nine months as the cut-off. In Latin American markets, the term for young goat is "cabrito." 3. How much did this animal weigh? Less than 60 pounds is ideal. 4. What kind of animal was this? A kid, wether or doeling is good. A nanny or billy goat—also called a buck—means it could be tough and gamey. ---------------------

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2012-04-24 20:50:19
Mul on üks kodukitse küljest tehtud rulaadi retsept välja pakkuda:) Juhised: http://ilse.riiul.com/2011/10/rulaad/

Ilse köögis