Sealiha kasutamine köögis, sh erinevad lihatükid

Kingadraakon
Postitusi: 217
Abikokk
2010-03-05 16:48:34
Fre:
Netcat:
... aga mina olen jälle kuulnud inimesi kaebamas, et on ostnud sealt enda arvates tooreid ja töötlemata lihatükke, ja siis avastavad, et on ikkagi seda juba "marineeritud" äädika vms lisamisega.
Novot mul oli ka selline imelik tunne.... et justkui oleks millegagi töödeldud. Aga millega, tont seda teab.
mul ka halb kogemus maxima lihaga. valmistasime seda grillil ja liha jäi seest veidralt tumeroosa ning oli ebaharilikult sitke, võiks isegi öelda, et krõmpsuv. ei, ei olnud toores, lihtsalt veider. enam ei osta.
Ullike
Postitusi: 335
Abikokk
2010-03-06 15:19:08
Aga minul oli jälle kesknädalal kurb kogemus Rakvere? (issand - nüüd hakkan juba kahtlema - no oli selline roostepruuni karva silt) kondita ribilihaga. Nägi nii kena praelihatükk välja ja pannile ta siis ka läks. Aga see liha oli vihane ja sõna otseses mõttes ründas mind :O. No mitte ainult min - terve köök oli rasva täis. Ja ikka nii õuselt, et n.ö. tavalise põrandapesuvahendi ja mopiga polnud midagi teha...tuli käpuli cif'i ja põrandapesulapiga köök üle käia, enne kui sööma sai asuda. Ja liha rünnak lõppes päris mitme kõrvetatud täpiga näos. Kogu oma elu jooksul olen ainult korra enam-vähem samasuguse otsa sattunud (ja siiski olin veel laps ning põhikannatajaks oli ema :)) Ema ütles tookord, et tegemist sai olla vaid kuldi kõhualuse lihaga - tea kas nüüd samuti?

Söömine on ainuke töö, mis toidab

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-08-21 18:14:27
Learning to Use Herbs and Spices: Herbs and Spices for Pork: Herbs that go well with pork are caraway seeds, coriander, cumin, curry powder, dill, garlic, rosemary, sage, fennel, savory and thyme. For fall dishes try combining cloves and apples with other herbs such as sage and thyme. On the spicy side you can use chilies, chili powder, cayenne pepper or paprika.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Siiruviiru
Postitusi: 15
Kokaõpilane
2010-11-02 12:25:39
Pikapeale sai ära söödud pool siga :), aga sügavasse on järgi jäänud seakamar. Ilma olulise peki ja lihata. Nüüd mõtlen, mis sellest teha? Ära viskamine oleks maotu. Rulaadi jaoks oleks aga ilmselt sellist kamarat vaja, millel ikka liha ka küljes? Pekki kui sellist sel seal polnudki.
Tziiki
Postitusi: 801
Abikokk
2010-11-02 13:24:34
Siiruviiru:
Pikapeale sai ära söödud pool siga :), aga sügavasse on järgi jäänud seakamar. Ilma olulise peki ja lihata. Nüüd mõtlen, mis sellest teha? Ära viskamine oleks maotu. Rulaadi jaoks oleks aga ilmselt sellist kamarat vaja, millel ikka liha ka küljes? Pekki kui sellist sel seal polnudki.
mina olen rulaadi alati teinud nii et kamara sisse keeran lihalõigud ja muu kraami (porgand, muna, herned jne) ja siis kerin rulli...ses mõttes, et see liha on kamarast eraldi ikka.

As for butter versus margarine, I trust cows more than chemists :)

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-11-02 13:27:36
Tziiki:
Siiruviiru:
Pikapeale sai ära söödud pool siga :), aga sügavasse on järgi jäänud seakamar. Ilma olulise peki ja lihata. Nüüd mõtlen, mis sellest teha? Ära viskamine oleks maotu. Rulaadi jaoks oleks aga ilmselt sellist kamarat vaja, millel ikka liha ka küljes? Pekki kui sellist sel seal polnudki.
mina olen rulaadi alati teinud nii et kamara sisse keeran lihalõigud ja muu kraami (porgand, muna, herned jne) ja siis kerin rulli...ses mõttes, et see liha on kamarast eraldi ikka.
Siin ka kaks toitu seakamaraga. Toda Jamie kamararooga tegi hiljuti ka Triinpvr: seanahk.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-04-07 10:52:46
Ostsin sellise kena sea välisfilee tüki Viimsi lihakarnist paar päeva tagasi. Kuigi pere on neljaliikmeline, siis sööjaid on 2,5. Jagasin lihakäntsaka kaheks ja tegin kaks maitsvat rooga. Alustuseks neid mõnusaid lihalõike kappari-sibula-tomatikastmes ja siis oma ema sealihakastet porgandi ja paprikaga (fotol tütre portsjon, seepärast see naljakas Muumi-kauss :)):

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Siiruviiru
Postitusi: 15
Kokaõpilane
2011-06-18 14:55:42
Vabandan juba ette, kui postitus pole just õiges kohas, aga ei osanud paremasse ka panna. Mind huvitab selline asi, et ostame juba pikemat aega ühelt talunikult sealiha ikka nii terve sea kaupa, aga see liha ei ole päris hea ja äkki oskab keegi arvata, miks? Nimelt on liha iseenesest värske ja puhas, taid rohkem kui pekki, vahel pole pekki peaaegu üldse, aga liha ise on väga vintske. Keeda ja hauta palju tahad, ikka koost ei lagune ja läbi ei haudu. Kui rasva ei ole, siis tegemist peaks olema noorseaga, kui arvestada, et kuskil alla 60-kilosed on, aga noorlooma liha peaks ju pehme ja õrn olema. Ise naljatame siin, et vabapidamisel sead on, kes jooksevad palju ringi ja selle pekki ei olegi ja kes teb, kuidas tapetakse ja liha on stressis, selle jääbki vintske. Aga tegelikult?
Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2011-06-19 14:07:43
Siiruviiru:
Vabandan juba ette, kui postitus pole just õiges kohas, aga ei osanud paremasse ka panna. Mind huvitab selline asi, et ostame juba pikemat aega ühelt talunikult sealiha ikka nii terve sea kaupa, aga see liha ei ole päris hea ja äkki oskab keegi arvata, miks? Nimelt on liha iseenesest värske ja puhas, taid rohkem kui pekki, vahel pole pekki peaaegu üldse, aga liha ise on väga vintske. Keeda ja hauta palju tahad, ikka koost ei lagune ja läbi ei haudu. Kui rasva ei ole, siis tegemist peaks olema noorseaga, kui arvestada, et kuskil alla 60-kilosed on, aga noorlooma liha peaks ju pehme ja õrn olema. Ise naljatame siin, et vabapidamisel sead on, kes jooksevad palju ringi ja selle pekki ei olegi ja kes teb, kuidas tapetakse ja liha on stressis, selle jääbki vintske. Aga tegelikult?
Liha tuimus võib tulla alates söödast lõpetades viimase hetke stressiga. Mina vahetaksin liha ostukohta või uuriksin teistelt taluniku klientidelt, kas on samad probleemid. Endal ei õnnestunud kaua aega nt. veiseliha valmistamine (küsimus laagerdamises) ja sealiha kippus ka pannil praadides tuimaks jääma, aga nüüd kuidagi on nipid käes. Viimati naabertalust saadud lambaliha oli täiesti tuim, kuigi aastaid on alati olnud hea. Väga uurida ka ei saa, vanemad inimesed, kes juba siis paanikasse sattusid, kui tahtsin teada, millal loom maha löödi. Ikka see laagerdamise küsimus. Kuid ehk keegi asjatundlikum valgustab seda küsimust põhjalikumalt.
Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2011-07-04 20:46:05
Kunagi olen küll juba seda küsimust siin esitanud, et mis koht see sea "niudeliha" täpselt on. Eile pidasime sel teemal pikema vestluse maha lihamüüjast tuttavaga, kel ka teisi sama ameti inimesi hetkel külas oli. Enam-vähem arvasime/otsustasime ära kust kuhuni see 4 kilone tükk lõigata tuleks, mida Jamie Oliver porchetta tegemiseks kasutab. Nüüd tahaks meelsasti teada, kas keegi namikatest on seda ka teinud? Mul endal on tõsine plaan oma varsti saabuva sünnipäeva puhul grillitud liha asemel hoopis seda liharoana pakkuda. Oleks mugav toas valmis teha, küpseb ju mõne aja ise, eks, ja siis muu kraami juurde serveerida. Kui on keegi teinud, siis paluks kommentaare. Või kui ka vaid retsepti lugedes on mõtteid tekkinud. Ma eelnevalt katsetada ei tahaks, õigemini jõuaks. Tänan ette!
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>