RUPSKID, SUBPRODUKTID, SISEELUNDID JA TOIDUD NENDEST

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-08-09 22:24:19
Aitäh tagasiside eest, Kiilike. Metsanotsumaksast tegime igati head maksapasteeti, mis nüüdseks juba ammu otsas. Metsanotsu südame ja kopsuga läks natuke kehvemini. :O Õnneks on kohalikus Co-Marketis väga viisakas Saaremaa lihalett, nii et tõime sealt ruttu kolm uut seasüdant. Kuna hautamiseks enam aega ega tahtmist polnud, siis kiire ringiluusimine internetis andis idee selliseks toredaks roaks: grillitud seasüda. Olin VÄGA positiivselt üllatunud ja teeksin kindlasti teinekordki.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2009-08-10 09:40:30
Pille:
Aitäh tagasiside eest, Kiilike. Metsanotsumaksast tegime igati head maksapasteeti, mis nüüdseks juba ammu otsas. Metsanotsu südame ja kopsuga läks natuke kehvemini. :O Õnneks on kohalikus Co-Marketis väga viisakas Saaremaa lihalett, nii et tõime sealt ruttu kolm uut seasüdant. Kuna hautamiseks enam aega ega tahtmist polnud, siis kiire ringiluusimine internetis andis idee selliseks toredaks roaks: grilitud seasüda. Olin VÄGA positiivselt üllatunud ja teeksin kindlasti teinekordki. http://www.nami-nami.ee/recipe/image/9467syda1NAMINAMI.jpg http://www.nami-nami.ee/recipe/image/9467sydaNAMINAMI.jpg
toda südant kiidan minagi, oli tõeliselt mõnus. aitüma pakkumast.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-09-29 21:57:28
Postimees/Tarbija 24: Rupskiglamuur 27.9.2009, sh: Pisitarkusi Maire Suitsu raamatus «Säästlikult ja suupäraselt» on antud õpetussõnu, kuidas neerude, keele ja maksaga ümber käia, ei puudu ka retseptid hautistest, pajaroogadest jm. Mõned soovitused: • Kõik söödavad siseelundid peavad olema värsked, st mitte vanemad kui paar päeva. Värsked neerud on ilma erilise lõhnata, ammoniaagilõhnalised inimtoiduks ei kõlba. • Parimaks peetakse vasika- ja lambaneerusid õrna konsistentsi ja töötlemise hõlpsuse tõttu. Kumbki ei vaja kupatamist ning maitsva roa saab lihtsalt pannil praadides või grillides. Enne kuumtöötlemist tuleb mõlemal eemaldada neeru ümbritsev õhuke kile, vältida tuleks liialt pikka kuumtöötlemist, see muudab neeru kuivaks ja kõvaks. • Nii veise- kui ka seaneerud nõuavad pehmenemiseks kuumniisket eeltöötlemist. Eemaldage esmalt kile ja kogu nähtav rasv, poolitage neer pikisuunas, eemaldage keskmine kõva valge osa ja lõigake neer viiludeks. Maitse ja lõhna parandamiseks võite neeru leotada väheses sidrunhappelisandiga vees 2-3 tundi, vett paar korda vahetades. Leotamise asemel võib need panna ka külma vette, mille iga liitri kohta on lisatud 2 tl soola, lasta kiiresti keema tõusta ja kurnata kohe välja. • Ükskõik millise maksa puhul on mahlase roa eelduseks võimalikult lühike praadimine väga kuumal pannil, paneerimine ja maitsestamine toimugu vahetult enne praadimist. Enne tarvitamist tuleks eemaldada kiled ja sooned, praadimisel lõigata 1 cm paksusteks viiludek

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Liiseli
Postitusi: 256
Abikokk
2009-09-29 23:19:29
Pille:
Kuna hautamiseks enam aega ega tahtmist polnud, siis kiire ringiluusimine internetis andis idee selliseks toredaks roaks: grillitud seasüda. Olin VÄGA positiivselt üllatunud ja teeksin kindlasti teinekordki.
Tea, kas (noore) veise süda ka grillimiseks sobib? Paar päeva tagasi keetsin noorlooma keelt. Uskumatult hõrk ja mahlane tuli - huvitav, kas üleöö soolaga hõõrutult seista laskmine does the trick? Eelmine kord nii hea ei olnud.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-09-30 07:42:49
Liiseli:
Pille:
Kuna hautamiseks enam aega ega tahtmist polnud, siis kiire ringiluusimine internetis andis idee selliseks toredaks roaks: grillitud seasüda. Olin VÄGA positiivselt üllatunud ja teeksin kindlasti teinekordki.
Tea, kas (noore) veise süda ka grillimiseks sobib?
Vast ikka. Tolles "Rupksigurmee" artiklis kirjutab Toomas Leedu, et "Südagi on hea – paljudele eemaletõukav, ometi olemuselt puhas lihas. «See tuleb vaid kelmetest-soontest puhastada ja kiiresti praadida. Esimesel korral ehk ongi pisut harjumatult tugev tekstuur, aga kindlasti proovimist väärt,» pakub Leedu." Guugeldus "grilled ox heart" annab päris palju vasteid, eriti just briti ja lõuna-ameerika allikaid (nt anticuchos de corazon).

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-10-22 17:14:46
Viimsi Co-Marketis on Saaremaa lihalett, kus on alati saada ka kenasti puhastatud seasüdameid. Täna ostsin kaks tükki ning tegin südamehautist. Igati mõnus ja maitsev.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Ullike
Postitusi: 335
Abikokk
2009-10-22 18:18:09
Ma pole elus ise südant teinud - kui päris aus olla, siis söönudki vaid elus korra- ja seegi oli loomasüda. Juhtus see venemaal ja ausalt öeldes ei tekitanud too roog mingit huvi südame kui toiduaine vastu. Aga Pille pilti vaadates tundsin süljenäärmete tukslemist :) Pille - oskad sellisele südame-algajale õpetada, kuidas südant üleüldse puhastatakse?

Söömine on ainuke töö, mis toidab

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-10-22 18:56:26
Ullike:
Pille - oskad sellisele südame-algajale õpetada, kuidas südant üleüldse puhastatakse?
Ullike, ma olen teoorias tugev :) Kuna kohalikus poes müüakse seasüdameid juba puhastatud kujul (st kelmed-sooned-jms eemaldatud), siis jääb vaid tükeldamise vaev. Süda ise näeb siis välja selline: Avalehel oli südame kohta järgmine jutt: Süda on tugeva-taise sidekoega, mistõttu sobib eelkõige aeglaseks ja keetmiseks ja hautamiseks. Ettevalmistamiseks tuleb süda lahti lõigata ja puhastada soontest. Siis tuleb süda loputada ja leotada, et veri kätte saada. .... või siis leida lähim Saaremaa Lihatööstuse lihalett :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Ullike
Postitusi: 335
Abikokk
2009-10-23 08:17:06
Pille:
Ullike:
Pille - oskad sellisele südame-algajale õpetada, kuidas südant üleüldse puhastatakse?
Ullike, ma olen teoorias tugev :) Kuna kohalikus poes müüakse seasüdameid juba puhastatud kujul (st kelmed-sooned-jms eemaldatud), siis jääb vaid tükeldamise vaev. Süda ise näeb siis välja selline: http://www.nami-nami.ee/recipe/image/5218sydaNAMINAMI.jpg Avalehel oli südame kohta järgmine jutt: Süda on tugeva-taise sidekoega, mistõttu sobib eelkõige aeglaseks ja keetmiseks ja hautamiseks. Ettevalmistamiseks tuleb süda lahti lõigata ja puhastada soontest. Siis tuleb süda loputada ja leotada, et veri kätte saada. .... või siis leida lähim Saaremaa Lihatööstuse lihalett :)
See viimane tundub olevat ratsionaalseim lahendus =D =D

Söömine on ainuke töö, mis toidab

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-10-23 17:39:06
Ullike:
Pille:
.... või siis leida lähim Saaremaa Lihatööstuse lihalett :)
See viimane tundub olevat ratsionaalseim lahendus =D =D
Muide, seasüdame kilohind on ca 30 krooni, nii et kvaliteetse lihaportsu saab selle retsepti jaoks kätte 15 krooniga :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 >>