Retseptide kogumine, haldamine, käsitlemine..... kasutamine

Marju
Postitusi: 870
Abikokk
2009-04-12 10:57:02
Märkasin sellist retseptihoidmisvidinat. Hetkel on tal hind küll selline, et vaevalt keegi endale mingisugune 2500 retsepti hoidmiseks mingisugune 4000 krooni välja tahaks käia. Aga huvitav tundus ta sellegipoolest.
Kirsike
Postitusi: 1359
Abikokk
2009-04-13 13:48:51
Mõnda aega tagasi kaalusin pikalt mismoodi oma retsepte hoida ja süstematiseerida, sest jube vihaseks ajas, kui ma ei leidnud enam üles ühte eriti head seenekatte retsepti :( Otsustasin selle kasuks, et kirjutan retseptid üles käsitsi (väljatrükid või ajaleheväljalõiked kleebin) oma keskkooliaegsesse kokakursuste retseptiraamatusse, seal oli lithsalt nii palju tühja ruumi ja see mõte tundus kuidagi armsalt nostalgiline. Kui kuskil ideed näed, panen retsepti kas kohe kirja (hiljem mõned kommentaarid lisan) või ootel retseptide listi kirja viitega, kust retsept leida ja kui väärib uuesti tegemist, siis kirjutan raamatusse. Vanaaegne ja mitte kõige mugavam variant, aga enne elektroonseks ei tee, kui raamat täis :) Aga läpakast otse teen harva, pigem ikka trükin välja või kirjutan ümber.

Lindude toitmine

Kodukanake
Postitusi: 126
Abikokk
2009-07-03 13:18:24
mul on täiesti segamini süsteem. kunagi oli (ema eeskujul) vihik, kuhu paar retsepti sai kirja pandud, aga see on praeguseks kadunud. Retseptihuviline olen olnud juba u 15 aastat, seega on erinevaid paberkandjal retsepte kuhjunud paras hunnik - pere & kodu retseptivihikukesed, mida sageli lappan ja edasi-tagasi tõstan, siis ajakirjad ja ajakirjadest rebitud leheküljed. kaalujälgijate erinevade ajastute raamatud ja vihikud, päris kokaraamatud jne jne . Aga viimastel aegadel olen kasutanud lahtiste lehekeste süsteemi - prinditud v välja kirjutatud retsept läheb tahvlinätsuga köögikapile silmade kõrgusele (mõnikord ka magnetiga külmkapile) ja sealt siis olenevalt olukorrast kas vanapaberisse või riiulisse. Aga mingit korralikumat süsteemi tahaks küll - just selles mõttes, et kuidas järgmiste päevaded jaoks välja vaadatud retseptid seitsmest eri allikast saaks käepäraselt kokku kogutud ja kööki toimetatud.
Inbetween
Postitusi: 35
Kokaõpilane
2009-07-27 14:43:13
Sussukas:
Mina aga kas jooksen toa ja köögi vahet või kisan kõva häälega ja mees-lapsed loevad, mis järgmiseks. :D
Harrastan ka jooksmist. Lemmikud retseptid lähevad blogisse "kõhurõõmu" sildi alla.
Shiltsa
Postitusi: 54
Kokaõpilane
2011-03-08 16:09:54
Kui on kokaraamat või ajakiri, lebab see köögilauast enam-vähem ohutus kauguses leivakapi juures. Käin seal siis aeg-ajalt kiikamas. Samuti topin raamatute vahele järjehoidjaid, kui olen midagi huvipakkuvat leidnud. Järjehoidjaid on enamasti nende raamatute vahel, millest on nädala jooksul plaanis süüa teha. Need raamatud on ka siis ülejäänud hunnikust eraldi, kohe silme ees ja ootamas, et ei unustaks. Kui leiutan ise midagi uut, panen selle kirja ühte märkmikusse, mis on pikaldasest köögis viibimisest ja toiduste kätega näppimisest natuke kannatada saanud. Kui oli eriti hea ja viitsimist ka jagub, kirjutan sellest blogisse ümber. Üritangi hakata aktiivsemalt blogi pidama ja dokumenteerida proovitud retsepte, et kunagi hiljem teaks, mis hea oli. Blogides surfates kohtab palju põnevaid retsepte, need lisan järjehoidjatesse. Kui nädala menüüd koostan, vaatan mõnikord ka paisuva järjehoidja kausta üle, äkki on seal midagi head. Olen ka arvuti kööki tassinud ja näiteks kartulite koorimise ajal mõnda filmi vaadanud. Sealt on ka mugav vaadata, kui retsept netis on. Väljaprintija ma pole, tundub raiskamine. Küll aga olen väikestele märkmepaberitele märksõnad kirja pannud. Ükskord avasin roosivee pudelit ja see oli kuidagi vaevaline ning kui viimaks korgi pealt sain, pritsis arvuti ka täis. Siis mõnda aega (kuu vähemalt) pooled klahvid ei töötanud, aga arvuti taastus kenasti.

toidupeegeldused.com

Gretithy
Postitusi: 133
Abikokk
2012-03-16 17:08:08
Retseptiraamatud on kõik ilusti köögis reas. Lisaks on paar täiskirjutatud vihikut. Lisaks on suur suur hulk välja prinditud retsepte, mida ma prindin ainult tööl olles. Plaanis on aga väljaprinditud retseptid kõik ilusti oma käega kolmandasse vihikusse ümber kirjutada. Tihti uurin retsepti ka arvutist, sest meil on lahtine köök elutoaga koos, mida eraldab söögilaud, kus enamasti sülearvuti ka pesitseb. Pliidi ees seistes näeb vabalt laual olevalt arvutilt lugema.
Liisi
Postitusi: 955
Abikokk
2013-09-18 18:59:19
Uuendan teemat. Palun head nõu, kuidas hallata retseptiraamatuid. Meil kõigil on riiulitesse kogunenud mitmeid häid kokaraamatuid, millest tahaks seda, teist ja kolmandat retsepti kindlasti kunagi järele katsetada, aga nii kui raamatu käest paned, siis võid kindel olla, et enam need ei meenu (või vähemalt see kolmas ahvatlev retsept). Sama lugu on toiduajakirjadega. Kunagi koostsin vihikusse toiduainete järgi registri, kuhu märkisin toidu nimetuse koos viitega allikaga, kuid see jäi soiku ja pole eriti kasutust leidnud. Nüüd aga järjekordset hakklihakarpi külmkapist võttes, lööks hea meelega lahti kõik hakklihaga seotud retseptid. Kuidas teie haldate oma paberkandjatel retsepte?

Liisi Blogi

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2013-09-18 21:41:49
Mul on kaks Paperblanksi märkmikku, üks päris paks, teine õhem. Õhemasse kirjutan/joonistan oma ideid ja ka ajakirjadest leitud retsepte, mida võiks proovida, paksemasse vaid selliseid retsepte, mis on väärt uuesti ja uuesti tegemist. Kokaraamatute jaoks sobib arvutis tehtud väike nimekiri, tavaline tekstidokument, isegi mitte Word dokument vaid see kõige lihtsam. Sealt leiab kähku märksõna järgi. Aga noh mulle meeldib kirjutamine ja joonistamine ja ilukiri ja muu selline värk. Kel selleks püsivust pole, siis jääb vaid elektrooniline variant.

Zap*

<< 1 | 2 | 3 | 4 >