Hakkliha

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-05-06 15:36:39
Silkir:
Grillitud veiselihapihvid? Tere Vabandan, et pole veel ennast tutvustanud. Parandan selle vea peagi :) Praegu paluksin abi grillpihvide osas. Veiseliha hakklihast. Meil omad veised ja värske liha, aga oskused on nadid. Mida teha hakklihast? Kotletid, frikadellid, pikkpoiss.... tehtud, tehtud, tehtud. Lihaga katsetab mees, aga ikka pole küllalt hea ta arvates. Kas on keegi grillinud pihve? Kuidas neid teha, et hea tuleks? Tänud ette kui keegi vastab.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Silkir
Postitusi: 7
Kokaõpilane
2012-05-06 18:23:09
Tänud teile. Aga siin ju niigi palju retsepte ja ideid juba olemas, mis vajavad katsetamist. Oh ma lohakas. Mõte on leida 4-5 kindlat retsepti, mida suvel saaks kiirelt teha. Veisest. Tuleb katsetama hakata. kuidas küll kiirelt heaks kokaks saaks?:)
Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2012-05-07 17:44:59
Mulle meeldib kui ei ole väga läbi küpsenud, mahlane, aga peres teised tahavad pigem kõbedat, koorikuga. Ma söön vabalt ka toorelt, teised mitte. Peaasi on maitseainetega mitte koonerdada. Veel, kas laagerdate oma liha või ei? See muudab palju maitset ja tekstuuri.

Zap*

Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2012-05-07 17:54:26
Ma kirjutasin vastuse valesse kohta esialgu. Aga palun, see on üks variant. http://profatoitub.blogspot.com/2009/07 … letid.html Samuti võib ümber grilltiku mätsida kebabi, kasutada erinevaid eksootilisi maitseaineid jne.

Profa köögipool

Silkir
Postitusi: 7
Kokaõpilane
2012-05-07 19:27:09
Aitäh, Profa, katsetame ka kurgiga. Kahtlane, aga proovime. :) Eile tegime laste soovil ilma sibulata, lihtsalt meresoola, pipra ja munaga pihve. Lihtsuse võlu... Praegu ei ole võimalik laagerdada, puudub veel keldri jahutusseade. Järgmisel aastal kindlasti, kui see tõesti maitset muudab. Aga eriti huvitab vinnutamine, kust küll saaks infot? Põhiline katsetaja on muidugi mees. Liha sügavkülmutame kohe, väikeste lihaskimpude kaupa. tervitused oskamatult
Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2012-05-07 20:25:20
Profa:
Ma kirjutasin vastuse valesse kohta esialgu. Aga palun, see on üks variant. http://profatoitub.blogspot.com/2009/07 … letid.html Samuti võib ümber grilltiku mätsida kebabi, kasutada erinevaid eksootilisi maitseaineid jne.
Kuidas Sa suhtud metallist grillvarraste soovitamisse kebabi valmistamise puhul? Saan aru nende plussidest, kuid kas nad on ikka niivõrd paremad? Kuivõrd tavalise liha puhul seda ei rõhutata. Sina kui lihainimene. :D
Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2012-05-07 22:13:06
Puitvarrast kebabiga on mõnusam igale sööjale pihku pista, ohutum jne, ma ei näe erilisi plusse metallvardal, et küpsetaks seest kuidagi eriliselt paremini vms. Mul ei ole selliseid peeneid vardaid ka. Sašlõkki teen aga küll metallvardas.

Profa köögipool

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-04-15 21:01:54
Hakklihast ajakirjanduses: Katse: milline lihatööstus teeb Eestis parimat hakkliha? (Tarbija24, 15. aprill 2013)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2013-04-15 23:34:08
Väga hea kokkusattumus, ma just mõtisklesin hakkliha teemal, kuna sattusin Marienthali Selverisse ja seal oli ainult Saaremaa hakkliha. Sigaloom pooleks hakklihast tuli omakorda pool rasva. Kuigi ma ei taha üldse Rakvere LKd armastada, ikkagi vereimejad suurkapitalistid, pean nentima, et poehakklihadest on Rakvere oma üle prahi. Maks ja Moorits on kah selline, kus rasva on rohkem kui liha. Niiet poehakkliha osas jään Rakverele truuks (no ma saan aru et poehakkliha ei ole üldse normaalse inimese menüü osa aga me jätame selle arvelt saksa keeksi söömata).
Liisi
Postitusi: 955
Abikokk
2013-10-10 01:23:04
Tegin mõnusa ja mahlase pikkpoisi, kuhu lisaks hakklihale panin riivitud suvikõrvitsat ja keedetud muna, saia asemel kasutasin purustatud näkileiba, mille segasin hapukoorega. Küpsetasin koos kartulite, porgandite ja kaalikaviiludega. Õhtusöögi ülejäägi sõime järgmisel päeval võileiva peal.

Liisi Blogi

<< 1 | 2 | 3 | 4 >>