Hakkliha

Doora
Postitusi: 35
Kokaõpilane
2008-09-24 20:38:11
Meie teeme ise hakkliha. Teen kohe ühe suure portsu valmis ja sügavkülmutan. Ok pole jah nii kvaliteetne kui värske aga tean, et on hea ja tean mida ma sinna sisse olen pannud!

http://doora-doora.blogspot.com/

Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2008-09-25 08:14:17
Fre:
Mann:
turul (vähemalt kesk- ja nõmme) teevad nad lahkelt ka hakkliha enda poolt näidatud tükkidest, saad täpselt valida, mis vahekorras tahad siga-veist saada.
Seda varianti peaks jah proovima, tulemus oleks veidi rohkem kontrolli all (loodetavasti). Mul selline loll küsimus, et millisest lihast muidu tasuks lasta hakkliha teha (teoreetiline arusaam rümba skeemist suht nõrk).
eks see suuresti sõltu sinu enda eelistusest ja mis sa söögiks teha tahad. aga meie reeglina võtame enam-vähem pooleks, sealihast selline tükk, kus pekki ka pisut, ja veiselihast selline, mis tavaliselt guljašši tarvis läheb.
Merly
Postitusi: 7
Kokaõpilane
2008-11-16 20:35:11
Kahjuks turul tehakse hakkliha kanapugust ja searasvast mis sest, et silt pannakse kodune või segahakkliha. Paar aastat tagasi teatsin kindlalt, et keskturul oli kaks kohta kes müüsid õiget hakkliha.
Baobao
Postitusi: 5
Kokaõpilane
2008-11-18 19:03:32
Mul selline küsimus, et kui kaua läbipraetud hakkliha sügavkülmas säilib? Ostsin paar kuud tagasi titele toidu sisse panemiseks paki maheveist, aga seda on veel ikka järgi. Nüüd juba kahtlen, et kas enam kõlbabki.. Vabandan, et ehk tobe küsimus, aga kuna me mehega ise liha ei söö, siis igasugune kogemus puudub selle säilitamise ja külmutamise osas.
Linda
Postitusi: 23
Kokaõpilane
2008-11-18 19:33:11
Ilmselt on see veel kõlbulik söömiseks küll, kuid lapsele ma seda enam ei annaks. Mul on lastele andmisel oma kiiks sees. Peab olema maksimaalselt värseke. Hakkliha, mis on läbi praetud, sisaldab rasva (vähemalt ma eeldan seda kui tegemist praadimisega ja veiselihas pole ju rasva niipalju, et omas mahlas praadida) ja rasv omakorda kipub sügavkülmikus mingi aja möödudes ikkagi rääsuma ja omandab nn sügavkülmiku maitse. Seega, see hakkliha vast imelik ja söömiskõlbmatu ei ole, aga lapsele ka ei annaks.
Marit
Postitusi: 310
Abikokk
2009-02-05 13:59:30
tegime maitsvaid hakklihapalle, mõnus meisterdada ja väga hõrgud kodused ampsud.

Magusad fotod

Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2009-07-28 13:39:43
Küsimus nendele kes ise hakkliha teevad - millist liha (loom, siga, lammas, kana, jne) ja milliseid konkreetseid tükke kasutate, kas lisate eraldi pekki, soola, mingeid maitseaineid jne.

Profa köögipool

Kiilike
Postitusi: 1100
Abikokk
2009-07-28 22:03:53
Profa:
Küsimus nendele kes ise hakkliha teevad - millist liha (loom, siga, lammas, kana, jne) ja milliseid konkreetseid tükke kasutate, kas lisate eraldi pekki, soola, mingeid maitseaineid jne.
teen aga mitte alati. Ise teen veisest ja lisan ikka liha juures olevat pekki ka(enamasti saan seda ainult ribi juurest). Kuna ostan tavaliselt tagajala ja kaela siis nendest osadest ka hakkliha tuleb. Lammast teen kõhuäärtest ja sellistest tükkidest mis parematest osadest üle jääb st fileede juurest/servast-otstest, koodiliha on läinud hakklihaks - sõltub suuresti mis hinnaga ma lihakeha kätte saan. Lambaliha on siiski oma maitsega st igale poole ei sobi ja seepärast väga palju ei teegi. Maitseaineid ega muid lisandeid ei pane. Ja veel, veiseliha on puhtalt siiski liiga kuiv/tuim st vajab mingit pekki juurde.

kiilikese köögikatsetused

Uniquegirl
Postitusi: 132
Abikokk
2009-08-01 00:58:02
mina teen ka hakkliha ise ja olen teinud igasugustest tükkidest. Reeglina vaatan hinda ja soodustusi. Muidu väga hea hakkliha on tulnud seasisefileest aga natuke kuiv. Kui on pekki natuke juurde pandud, siis hakkliha ei ole enam nii kuiv
Jaanikaant
Postitusi: 705
Abikokk
2010-11-23 08:57:04
Tegime mahlaseid lihapalle köögiviljade ja riivleivaga

Maitse asi

<< 1 | 2 | 3 | 4 >>