Seente kuivatamine

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2009-09-08 21:44:31
Zapxpxau:
Seenekas:
Must trompet on Eestis musta torbikseene nime all ja pole kahjuks siit kunagi leidnud, küll aga massiliselt Soomest.
Kes juhtus vaatama viimast "Sõida maale" saadet, siis seal päris lõpus seeneekspert leidis ja näitas neid musti torbikseeni, kuid ei mäleta, mis ta nende nimeks ütles. Aga minu meelest on torbikseen nii mittemidagi ütlev nimi, trompette de la mort kõlab palju luulelisemalt.
Nujah, kui meil siin enne ei kasvanud ka kukeseeni ja nüüd leidsin täna lehterkukeseeni kohtadest, kus neid varem pole olnud, siis ainult ootan, et ka torbikuid hakkaks olema. See Sinu poolt pakutud nimi on tõesti kena!
Vernanda
Postitusi: 428
Abikokk
2010-07-14 22:29:39
ma ei mäleta, et kes mis teemas kuivatet puravikke taga ajas, aga täna keskturul olid need igatahes olemas.

Da Vahtra Residence

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2010-07-14 23:00:04
Vernanda:
ma ei mäleta, et kes mis teemas kuivatet puravikke taga ajas, aga täna keskturul olid need igatahes olemas.
Kas kohalikud?
Vernanda
Postitusi: 428
Abikokk
2010-07-14 23:44:43
ma möödaminnes vaatasin, ühel nö "väikeettevõtjal", ehk seal esimeses osas varju all ühel vanemapoolsel meesterahval nad olid. ei täpsustanud, kuigi mul ka see mõte tekkis.

Da Vahtra Residence

Edith
Postitusi: 218
Abikokk
2010-07-15 08:19:27
fantastiline mõtte. olen just ise koriluse lainel hetkel ja siiani rohkem sügavkülmutamist vaadanud aga samas miks mitte ka kuivatada.

Kuidas teha ... ja miks? Sest ma saan

Martiina
Postitusi: 939
Abikokk
2010-08-31 16:05:02
Mina proovisin ka sel aastal seente kuivatamist. Panin 50*C juurde ahju, seal veetsid nad mul terve päeva- 10 tunni pärast oli paberkuivad, siis korjasin nad plaadilt ära. Kukeseentest tegin seenejahu ka :) Blogipostituse tegin seente hoidistamisest, lõpus kirjutan kuivatamisest ka.
Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2010-09-27 14:36:05
Kuivatasin ka üle pika aja seeni. Praeahjus kas elektri või gaasiga tundub see paras kulukas, aega ja valvamist nõudev toiming. Eelmine kord elasime veel oma vahepeatuses üürikorteris ja siis sai gaasiahjus tehtud. Päris hulga aega võttis. Tookord olid kuivatamisel põdramokad ja tindikud. Põdramokkadest saab head vürtsikat jahu loomalihatoitude maitsestamiseks. Nüüd on meil õnneks selline soe ja kuiv katlaruum, kus lehterkukeseened kuivavad krõmpsuks kahe ja puravikuviilud kolme päevaga. Lasen vist veel enne seenejahuks jahvatamist puupliidi ahjus ka natuke olla, kui pliit juba jahtuma hakkab. Kahjuks pole veel üles leidnud kusagil peidus asuvat vana kohviveskit...
Kalev
Postitusi: 7
Kokaõpilane
2013-08-15 22:23:42
Vaatan, et seente kuivatamise kohta pole keegi ammu midagi lisanud. praegu on just kõige õigem aeg seente korjamise ja kuivatamise peale mõelda. Siin on väike lookene seente kuivatamise kohta ja seal on ka lingid kuivatite juurde kui vajadus peaks tekkima. Konkreetselt kuivatasime siis kukeseeni, et asi kuivatiga ära proovida. Seente kuivatamine Taimede ja toidu kuivatid

Propageerin rohelist eluviisi- igale eestlasele oma Kasvuhoone

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2016-01-24 10:24:39

Martiina põhjalik postitus Nami-Nami lugejate jaoks: Kuidas kuivatada seeni?

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 >