LAHEMAA SÖÖGIKOHAD

KöögiKata
Postitusi: 77
Kokaõpilane
2010-10-27 14:42:59
Veetsin nädalalõpu Sagadis ja külastasin sealset restorani. Võtsin peakoka eripakkumise: •Koorene seenepüreesupp krõbedate köögiviljakrutskitega •Hautatud põdraliha tomati-juustukattes baklažaaniga •Rukki-pohlavaht hapukoore ja krõbeda leivaga ja jäin tõesti väga rahule, seenesupp oli tugeva metsaseene maitsega, põder mõnusalt pehmeks hautatud ja mannavaht väikse leivapuruga maitses ka hää! Mees valis eelroaks hirverostbiifi tuunikalakastmega - suht eriskummaline ja keskpärane. Veidi meenutas nagu keelelõigud majoneesis väikse tuunikala kõrvamaitsega, pearoaks -Chipotle-tšilliga glaseeritud lihaveise t-luupihv punaveinikastme ja rosmariinikartulitega, mis kujutas endast siis kondiga veisetükki, ühel pool sisefilee, teisel välisfilee. No kuigi teenidaja soovitas seda kui meheliku praadi oli see ikka liig. Liha ääred olid koledasti pekised ja loomaliha pekk on kohe kole kollane, nii et isegi kui selle ära lõikad ja see sul taldrikult vastu vaatab - no ei ole hea. Ümber liha oli suht õline praekartul ja paprika ribad, mis tõesti taldrikult tõstes nirisesid õlist. Ka magustoiduga läks mees pange, shokolaadikook oli kuiv. Kuid kohv see eest väga hea. Kuna turismihooaeg on läbi ja meil õnnestus süüa restoranis küünlavalgel kahekesi, on ka arusaadav, miks saiakorvis kivikõvad ja mikrouuni töötlusest alt märjad kuklid on. Oleksin tegelikult oodanud ka isetehtud leiba. Veini valik, st majavein sobis meie toitudega väga ja üldiselt jäime rahule. Tütrele toodud friikad olid mõnusalt pehmed ja mitte ülemaitsetatud. Teenindus oli viisakas ja kena, natuke jäin see sisekujunduse lahendus mulle arusaamatuks, miks on a la carte restoran justkui hotelli vastuvõtu rõdul? Ühesõnaga teise korruse restorani keskmine osa on avatud, piiratud käepidemega ja sealt alla vaadates on hotelli vastuvõtu ruum. Kõik kes tulid, rääkisid, kõik oli meie õhtusööögi taustaks. Suvel muuseas on avatud armas terrass!
Annaliisa
Postitusi: 34
Kokaõpilane
2012-04-23 16:00:43
Kas keegi hiljuti seal Lahemaa Kohvikannus käinud on? Kuidas tundub? Me käisime ikka väga mitu aastat tagasi, 2009. aastal vist, ja võtsime vaid magustoidud, need olid küll head, aga nüüd tahaks kahekesi sööma minna ja ei oska siitloetu põhjal otsustada, kas tasub või ei.
Grete
Postitusi: 24
Kokaõpilane
2012-08-02 01:42:40
Käisime paar nädalat tagasi Vihula mõisas Kaval-Antsu Kõrtsis söömas. Ausalt öeldes oli kogemus super ja seda esiteks teeninduse pärast. Ma pole ammmmmu kohanud nii armsat, viisakat ja heasoovlikku ettekandjat. Meie neljaliikmelise seltskonna lisaks oli 2 väikest last (3a ja 1a). Mängutuba oli väga kena ja viisakalt hoiatati ka, et seal võib leiduda väiksemaid osi, mis äkki ei sobi 1 aastasele. Proovitud sai erinevaid roogi: kartulikoogid jogurti-tilli kastmes (meiega kaasas olnud väliseestlane sattus neist vaimustusse, sest mäletab lapsepõlvest samat maitset) ja ausalt öeldes tellisime neid paar portsu, kuna minu niru isuga 3 a tahtis neid juurde. Metsaseene supp oli ka väga hea olnud, ise seda ei proovinud. Munasoust peekoni ja kartuliga oli väga mõnus (see meeldis enim ka 1 aastasele preilile), samuti ka mulgipuder seenekastmega. Vanemale lapsele tellitud penne köögiviljade ja juustuga pidin ise ära sööma. Minu maitse järgi oli ok, aga ilmselt siis mitte talle. Kuna soolasest sai kõht täis, siis magustoiduni me kahjuks ei jõudnudki. Küll aga eelnevad külalised kiitsid ukse peal pannkooke toormoosiga. Igal juhul soovitan minna. Mulle meeldis, nii et kui peaks sinna kanti sattuma, siis lähme vähemalt pannkookegi sööma :)
KöögiKata
Postitusi: 77
Kokaõpilane
2013-01-08 16:52:57
Käisime aasta lõpus restoranis LaBoheme Vihulas. Tunnuslause - esmaklassiline kahjuks ei ole õigustatud. Uus ja mulle väga sümpatiseeriv kokk on teinud menüüs muutused, mis olid kaua oodatud, kuid täiusliku elamuse annab siiski tervik. Restorani asukoht ja atmosfäär on suurepärased, külmal talve õhtul akna läheduses istudes tekkis tunne, et oled talve võlumaal! Teeninduse osas oli kõige suurem pettumus, teenindaja küll rääkis eesti keelt, kuid väljendusoskus oli nii kesine, et soovituste osas jäi ta jänni. Kuigi kui aus olla, oli veini valik üsna kesine - pudelite hinnad üle keskmise ja klaasiga veini sai valida kahe erineva vahel. Portveini sai klaasiga ainult ühte varianti!! (kes joob magustoidu kõrvale pudeliga veini?) Samuti peale veini tellimist jäi meie jaoks õhku, kas ta ikka sai aru, et me soovime majaveini pudeliga, reeglina pudeliga veini ostes toimub ka maitsmisprotsess, mille meie teenindaja vahele jättis. Teeninduse osas häiris ka see, et restoran on valinud endale leivakorvi lauale asetamise asemel variandi, et teenindaja käib ja pakub korviga leiba/saia. Restoran on laupäeva õhtuti täis ja loomulikult liigub korv nii kui jõuab ja häirib kui kõrval lauda teenindatakse ja sinu laua teenindaja viibib sellega. Eelroogadeks valisime boeuf a la tartari (sellele oli kena eestikeelse nimetusega menüüs!) ja caesari salati. Boeuf nägi hea välja ja oli ootuspärane, salat aga nägi kaunis seda moodi välja kui poe oma (segatud). Olime näljased ja söök maitses hää. Pearoogadest valisime metsea kotleti ja ka teine roog oli samuti sealihast. Pearoogadega jäime kindlasti rahule aga veidi oli ka siin üllatusi. Mul on punaveini kastme kohta siiski mingi nägemus ja sealne pakutav erines sellest, samuti aedviljatambi puhul ootasin selle koostisest muud aedvilja kui 80% kartul. Lapsele on võimalused menüüd vaadates suht suured, kuid tegelikult kui laps ei toitu ainult makaronist või kartulist, on valida ainult lihapallid kartulipüreega, mille ka valisime. Ja see praad oli küll lahja, esiteks väga väike ja teiseks puudus sealt igasugune salat. 5euri eest on see kindlasti nõrgeim lastepraad Eestis! Magustoiduks valisime brüleekreemi ja see oli laitmatu! Ühesõnaga on üks ilus restoran, kus teenindus vajab veidi lihvimist, veinikaart täiendust ja roogadele ei tee ka paha veidi erksamaid toone lisada :)
KöögiKata
Postitusi: 77
Kokaõpilane
2013-07-09 19:04:01
Viinistule asus tegutsema mõnus rannaresto! Suurepärane asukoht igatses sellist tegevust sinna juba ammu. Sai ära proovitud kiisa filee eelroaks ja kuna meid oli hulgi siis leidsid meie laual veel koha pearoogadest lest, angejas leemes, lamba kotlet ning lastepasta. Kõik oli väga hea, kogused parajad. Teeninduse üle ka ei kurda, kuigi väikse kiirkoolituse võiks neile teha, muidu töötavad omaniku kahjuks. Söök oli hea, hinnatase normaalne (eelroog5/pearoog 10 raha) ja kindlasti lähen see suvi sinna veel tagasi!
Klonkström
Postitusi: 4
Kokaõpilane
2014-04-09 15:35:07
Väga rahul Lahemaa Kohvikannuga- pererahvas väga abivalmis, toit maitsev (eriti nende saksa rahvuslikud road). Soovitaks proovida nende praade kalast
wizardoftheeast
Postitusi: 1
Kokaõpilane
2015-07-10 13:18:24
Tahaksin jagada oma muljeid Lahemaa Kohvikannust (ehk on kellelegi abiks). Kahjuks midagi head mul öelda ei ole. Šnitsel friikartulitega oli nagu suvalisest kiirtoiduputkast ostetud (ainult hind oli kordades kallim) ja kusjuures seal kõrval ei olnud absoluutselt mingit salatit. Lõhe jättis mulje nagu oleks eelnevalt valmis küpsetatud ja siis uuesti üles soojendatud (kuiv). Pirukas oli mittemidagiütlev. Samuti ei olnud ka lõhe juures salatit. Ei osanud tellides ka selle peale tulla, et peaks küsima, kas salat tuleb eraldi osta. Söögid olid küll söödavad, aga mingit naudingut ei pakkunud. Kõhu sai täis vähemalt. Hinnad olid Tallinna kesklinna restoranide tasemel ja tundus, et see ongi ainuke eesmärk. Mingi jama kokku keerata ja mööduvaid turiste nöörida, sest mina ei näe küll ühtegi põhjust, miks ma eales peaks sinna tagasi minema või kellelgi soovitama sinna minna. Kahju, et ma hoiatavaid postitusi selle koha kohta tõsiselt ei võtnud. Arvasin, et mõni inimene võibolla on liiga pretensioonikas (alati leidub ju selliseid), aga kahjuks olid need kritiseerivad kommentaarid pigem ausad.
<< 1 | 2 >