"rumalad küsimused"

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2016-02-01 23:14:21

h_s - ma lugesin siit Jamie Oliveri veebilehelt, et see vist NII jabur idee polegi, aga tunnistan, et ma olen leotanud vaid jasmiini- ja basmatiriisi ja seda ca 30 minutit, mitte üle öö. Aga proovi ja anna teada ;)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2016-02-02 22:25:10

h_s:

Tekkis üks küsimus, millele ma pole kuskilt suutnud vastust leida, ehk oskab keegi nõu anda. Kas riisipudru valmistamise kiirendamiseks oleks mõtet riis eelmisel õhtul likku panna (nii nagu tehakse seda kruubi või hernestega)?

Võibolla on see täiesti jabur idee, aga ma tahaks kangesti hommikul päris riisist (mitte riisihelvestest) putru teha ja mul ei ole aega, et seda 40 min keeta.

MIna küll riisiputru ei tee, aga tavalist (basmati) riisi leotan alati, vähemalt 20 minutit, aga kui aega on, siis isegi mitu tundi. Keeb pehmeks 10 minutiga.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

h_s
Postitusi: 81
Kokaõpilane
2016-02-13 22:32:29

Pille:

Aga proovi ja anna teada ;) 

Esimene katse tehtud - panin pudruriisi ööseks vette likku. Kahjuks oli ajavõit oodatust väiksem - talutava pehmuse saavutas riis umbes 25 minutiga. Tegelikult oleks puder ehk isegi võinud 5 min veel tulel olla, aga vedelik sai otsa. Nii et hommikust kiirputru selle meetodiga pudruriisist siiski ei saa :( 

Oliivipuu
Postitusi: 144
Abikokk
2016-09-02 23:17:36

Sooviksin abi selgituseks, mis jahu on TRITICUM DICOCCUM? Mis omaduste poolest ta võiks olla parem muudest jahudest? Ette tänades!

JossKokkab
Postitusi: 2
Kokaõpilane
2021-04-06 11:03:02

Tere, Mul oleks veidi abi vaja :D 
Nimelt mu kallis ja väga armas elukaaslane soovib hirmasti meile koju osta kuumaõhu fritüüri, pidavat olema ÜLI ja SUPER asi mis suudab teha 101 maailma imet ja on tagatipuks veel tervislik kah.. Aga ma olen nende osas VÄGA sekptiline.

On kellegil nendega kokkupuuteid varasemalt olnud? Kas kuumaõhu fritüüriga annab reaalselt ka toitu kõrbedaks küpsetada? Sest mulle ei tundu see väga loogiline :D 

Ja äkki keegi oskab mõnda odavamat toodet ka soovitada.. ei tahaks "riskida"  kodurahu nimel väga suure summaga.. 
Hetekl oleme vaadanud neid siit: https://www.1a.ee/c/kodutehnika/vaike-koogitehnika/frituurid/2yc

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2021-06-13 11:38:20

JossKokkab:

Tere, Mul oleks veidi abi vaja :D 
Nimelt mu kallis ja väga armas elukaaslane soovib hirmasti meile koju osta kuumaõhu fritüüri, pidavat olema ÜLI ja SUPER asi mis suudab teha 101 maailma imet ja on tagatipuks veel tervislik kah.. Aga ma olen nende osas VÄGA sekptiline.

On kellegil nendega kokkupuuteid varasemalt olnud? Kas kuumaõhu fritüüriga annab reaalselt ka toitu kõrbedaks küpsetada? Sest mulle ei tundu see väga loogiline :D 

Ja äkki keegi oskab mõnda odavamat toodet ka soovitada.. ei tahaks "riskida"  kodurahu nimel väga suure summaga.. 
Hetekl oleme vaadanud neid siit: https://www.1a.ee/c/kodutehnika/vaike-koogitehnika/frituurid/2yc


Jossu, kas Sa FB'd kasutad? Nami-Nami kasutaja Kätrin Maidla rääkis sellest vidinast siin hiljuti ETV Terevisioonis ja oma FB seinal on tal ka avalik lõim: https://www.facebook.com/katrin.maidla/posts/10158024201511964

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Oliivipuu
Postitusi: 144
Abikokk
2021-12-16 12:14:58

Palun abi, kas väikeseid kiivisi võib süüa koos koorega? Kasvavad kobaras ja ei teadnud, et peab harvemaks tegema. Sel aastal siis niisugused nagu pisikesed ümartomatid. Ette tänades!

Merts
Postitusi: 4
Kokaõpilane
2021-12-18 11:13:17

Tere!

Minu rumal küsimus!Millega oleks sobilik asendada Västerbotteni juustu?

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2022-01-08 18:28:30

Oliivipuu:

Palun abi, kas väikeseid kiivisi võib süüa koos koorega? Kasvavad kobaras ja ei teadnud, et peab harvemaks tegema. Sel aastal siis niisugused nagu pisikesed ümartomatid. Ette tänades!

Oliivipuu, vastus suure hilinemisega - aga jah, kuna ka suuri kiivisid tegelikult koorida pole vaja, siis ilmselt võib ka neid väikeseid vabalt koos koorega süüa. 

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2022-01-08 18:29:24

Merts:

Tere!

Minu rumal küsimus!Millega oleks sobilik asendada Västerbotteni juustu?

Västerbottensosti juustu on müügil nt Selverites, aga kui ei leia, siis nt Saare juust või Forte või Parmesan. Neil puudub küll see hästi omapärane magus-soolakas maitse, aga tekstuur on sarnane. 

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 >