SOOME

Petu
Postitusi: 175
Abikokk
2014-09-11 18:32:13
Pille:
Soovitused Helsinki külastamiseks: Helsinki’s Top 10 Local Restaurants: Tradition and Innovation
Hokus ja Sandros olen käinud ja hääletan mõlema käega nende poolt :)

http://www.facebook.com/peeter.raudvere

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2015-04-30 18:56:33
Kui keegi on Helsingisse minemas, siis Helsingi turismiamet on sellise imetoreda kaardi koostanud: Loe lähemalt: siit

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Petu
Postitusi: 175
Abikokk
2015-05-29 01:34:19
55 annosta, joita pitää syöda Helsinkissa väga värske see artikkel just pole, aga inspikat peaks siit saama küll. Mida ma siit kommenteerida võin? Centrali praetud maks on üks paremaid, mida ma oma elus üldse olen saanud. Veneetsias oli vbl veel parem. Kuja hamburger on super. Tegelikult on Kujas lõhehamburger isegi parem mu meelest, igatahes tasub sinna minna. NB bataadichipsid! Himshikari kana momod... nojah. Kogenud nõukogude inimest on raske pelmeenidega üllatada. Aga ega nad halvad ei olnud. Ja nende juurde kuuluv kanasupp oli tõesti super. Kontulasse vaevalt kellegi asja on, aga kui Lahti poolt autoga Helsinkisse tulla ja aega ning nälga juhtub olema, siis tasub Shish Kebabist läbi põigata ja ma soovitaks need vardad kaasa osta. Liha on megahea, aga see koht on ikka täielik urgas. La Villetta on väärt sisseastumist, kui sinnakanti asja on. Õhkkond on tõesti selline, nagu oleks Itaaliasse sattunud. Pizza veidi üle Helsinki keskmise. Korphais sõin ma midagi muud ja ta on kindlasti parem, kui keskmine Helsinki tai restoran. Alkoholi seal ei müüda. Aga ma tean Kallios paremaidki tai söögikohti, Tuk-tuk näiteks. Kolmose Charloais burgeri parim osa oli brioche, mis tekitas or... nojah, peaaegu. Nõrgim osa oli vesisevõitu soolakurk kõige peal, aga see, mis sinna vahele jäi, oli ka kõvasti üle keskmise. Väike koht, reserveerimata ei ole mõtet minna. Aga minna tasub. Loosisteri kana-avokaadopitsast mina aru ei saanud. Kummaline maitsekombinatsioon. Kolme Kruunua lihapallid oli huvitav kogemus, lihapallid ise väga head, aga kaste minu maitse jaoks veidi soolane. Peaks mõnikord nende pekikastet ([i]läskisoosi[/i) ka proovima. Korea House jääb mugavustsoonist veidi välja, niisugust toitu polnud ma varem söönud, kuid mulle meeldis ja ma jätsin selle koha endale listi, lähen mõnikord veel. Putte's on keset linna ja kui kõht tühi ning tahaks midagi lihtsat ja head, tasub küll läbi astuda. Mõistlikud hinnad ka. Rulla jäi natuke kahvatuks, küllap seepärast, et Vietnamis olen käinud ja kohalikku tänavatoitu proovinud. Döner Harju on ehk liialt üleshaibitud, mis ei tähenda, et ta halb oleks, vastupidi. Spetsiaalselt sinna sõitu vast siiski ära ei tasu. Street Gastros on mitu head leivatäidist, seitan mu meelest neist kõige kahvatum. Olen seitanit proovinud siin ja seal, mulle lihtsalt ei maitse see. No see pole ka koht, mis oleks väärt eraldi kohale minemist. Etioopia toitu sõin kord Londonis, mille kõrval Saba on kahvatu vari. Minu kogemused sellega esialgu piirduvad :)

http://www.facebook.com/peeter.raudvere

Petu
Postitusi: 175
Abikokk
2015-06-08 19:48:32
ja nyyd nad tegid sellest 55-st 105. No seal on muidugi kohti, kuhu ykski turist kunagi ei satu. Ja osa ka nagu naljaga pooleks asjad. Kuigi näiteks Gottland Deli & Cafe on t6esti yks väga-väga hea kohvik ja vbl on keegi veel peale minu, kes Meilahtis tööasjus käib, siis tasub sealt läbi astuda. Ja tai toidu s6prade jaoks ei peaks Pinto B'staurant sydalinnast liiga kaugel olema. Sydalinnas niisuguse maitsega tai toitu peaaegu kusagil ei saa (excl veidi ylapool jutuks olnud putka)

http://www.facebook.com/peeter.raudvere

<< 1 | 2 | 3 | 4 >