Eestimaine maheliha (sealiha, lambaliha, veiseliha, linnuliha jm)

Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2012-05-10 08:03:04
Pille:
Natuke inspireerituna eilsest Pealtnägijast, aga tegelikult juba ammu "mureks" olnud. Mahelammast saab osta, lihaveise liha ja/või maheveist saab nüüd isegi suurematest poekettidest. Aga siga? See, kui sealiha on mahe, oleks muidugi boonuseks, aga eelkõige huvitab nn free-range sealiha. Meil peaks olema Kärevere sigala (Kämara Mahe OÜ) ja osaühing Mahetooded sigala, aga kas ja kuidas nende liha üldse ringlusesse jõuab? Kahjuks ei tunne ühtegi talunikku, kellelt sealiha otse osta..
Eks sa pead kanadele seltsiks sea võtma :) Mina ostan ühe tuttava taluniku käest, ega ma pole tegelikult kindel, et nad mahedad on. See seapidamine on päris keeruline. Mahedalt teda tapakaalu saada on kallis lõbu. Ringi jooksevad nad tal ka, niiet ju ta neile ikka miskit jõusööta annab, et kehakaalu saada. see eilne Pealtnägija oli šokeeriv aga siiski ei meeldi mulle lähenemine, et niikaua kui mina liha söön peavad loomad piinlema. Olles kursis piimatootmisega, tean kui range ja tihe kontroll on kõikaeg turjal, seda enam mind imestab, et meie väikeses riigis on selline seapidamine võimalik... mida teevad siis need meie endi palgal olevad ametnikud? Määrivad pabereid?

Ilse köögis

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-05-10 09:04:00
Ilsu:
Pille:
Natuke inspireerituna eilsest Pealtnägijast, aga tegelikult juba ammu "mureks" olnud. Mahelammast saab osta, lihaveise liha ja/või maheveist saab nüüd isegi suurematest poekettidest. Aga siga? See, kui sealiha on mahe, oleks muidugi boonuseks, aga eelkõige huvitab nn free-range sealiha. Meil peaks olema Kärevere sigala (Kämara Mahe OÜ) ja osaühing Mahetooded sigala, aga kas ja kuidas nende liha üldse ringlusesse jõuab? Kahjuks ei tunne ühtegi talunikku, kellelt sealiha otse osta..
Eks sa pead kanadele seltsiks sea võtma :) Mina ostan ühe tuttava taluniku käest, ega ma pole tegelikult kindel, et nad mahedad on. See seapidamine on päris keeruline. Mahedalt teda tapakaalu saada on kallis lõbu. Ringi jooksevad nad tal ka, niiet ju ta neile ikka miskit jõusööta annab, et kehakaalu saada.
Ilsu, mulle piisaks täitsa ka teadmisest, et saavad soovi ja sobiva ilma korral väljas ringi püherdada. Mahe oleks boonuseks, aga pole primaarne. Me kanad kannatavad naabrid kenasti välja, sigade puhul ma poleks enam nii kindel :D

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2012-05-10 18:56:39
Ma aimasin, et umbes midagi sarnast sigalates toimub, sest loogiliselt, kui on koos rohkem kui tuhat siga, siis shit happens, mõlemas tähenduses. Närimised, kaklused, see on tavaline, noored sead on ju nagu jõuguliikmed. Parem oleks jah, eelistada väiksemate, kogukonnafarmide või väiketalude kraami. Kui on väiksem farm, on suurem ka tõenäosus, et neil jõutakse silma peal hoida. Imestan siin, et kui on tõesti Eestis 2 maheseafarmi, miks nad oma toodangut ei turusta? Ma ei olnud neist kuulnudki. Emb kumb, kas müüvad lihtsalt tavalihana kombinaati või ainult omakandi tarbijatele?

Zap*

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2012-05-10 20:13:32
Sigadega on see paha lugu (Hugh Fearnley-Whittingstall kirjutas kusagil) et nad on väga sitked ja vastupidavad, st peavad vastu kohtlemisele/tingimustele, mille puhul veised-lambad ammu sussid püsti viskaksid. Samas ma ostsin 7 aastat tagasi talunikult pool siga ja siiani on meeles kuidas ma mitu päeva tervenisti sellega tegelemisele pühendasin, ja siis lubasin endale et no nay never... Võibolla peaks uuesti proovima...
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-05-16 08:25:14
Kuna diskussioon olukorrast sigalatest endiselt käib, siis olen silma peal hoidnud. Tundub, et lisaks ülalmainitud kahele sigalale (Mahetooted & Kärevere) peaks olemas olema veel üks heaolusigala, mis kuulub Linnamäe Peekonile (nüüdne Linnamäe Lihatööstus, mis omakorda kuulub Atriale?) Allolevad artiklid on küll vanad, aga kui keegi soovib teemat edasi uurida (või kui mul peaks endal see võimalus tekkima), siis siit saab esmast infot: Linnamäe sigadel on vesijahutusega veranda (sh on juttu vesijahutusega verandast, mängupallist ja hambateritusketist :) Rohelised sead tulevad! Linnamäe sead kuulavad lõokest ja mängivad palli (aga kahjuks polnud 2007 enam kohalikku tapamaja :() Uus veebikaamera näitab kodunotsu kasvamist

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-10-03 00:56:08
Trlp:
Kust te mahedat toorest kana ostate? On üldse kusagil? Vaatasin meie kanatarbimist paari kuu jooksul, ja no kana nädalas tuleb kindlasti ära meie pere peale - kui leiaks koha, siis ostaks juba mahedat.
Trlp, mahekana pole tõesti üldse kohanud, hääl juhul võid sattuda talukana peale. Ma pole ise kasutanud, aga ehk oleks abi Elavtoit.ee lehel oma soovi avaldamisest?

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Kopraonu
Postitusi: 29
Kokaõpilane
2012-10-08 02:06:08
Pille:
Trlp:
Kust te mahedat toorest kana ostate? On üldse kusagil? Vaatasin meie kanatarbimist paari kuu jooksul, ja no kana nädalas tuleb kindlasti ära meie pere peale - kui leiaks koha, siis ostaks juba mahedat.
Trlp, mahekana pole tõesti üldse kohanud, hääl juhul võid sattuda talukana peale. Ma pole ise kasutanud, aga ehk oleks abi Elavtoit.ee lehel oma soovi avaldamisest?
Vabandage aga müügikuulutuste all - mahekast - ma müün tõsi küll mitte kana - nemad on munemiseks - vaid kukke-kalkunit-hane. Kõik täitsa mahe ja praktiliselt aasta läbi saadaval.
<< 1 | 2 | 3 >