Kali

Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2009-07-17 11:36:38
insertcoin 16.7.2009:
Tere, tere! Olen juba tykimat aega, kuid tulutult otsinud retsepti mille jargi maltoosast kalja valmistada.Olen nimelt valismaal ja tulles ostsin yhe pudeli maltoosat kaasa, et kohalikele maitsta teha. Seega kardan asja untsu keerata. Saab siis akki keegi mulle tapsed juhised kirja panna. Olen kunagi aastaid tagasi seda teinud kyll aga enam ei tea kuidas :) Ette tanades Insert
Maltoosast kalja ei saa paraku, maltoosast tehakse õlut. Välismaale minnes soovitan lihtsalt A Le Coq´i kalja pudeli kaasa võtta. Omatehtud õlle ja kaljaga esimesel katsetusel võib pigem, khmm ... viltu vedada. Nii kalja kui maltoosa purkidel/pudelitel on ka alati valmistamisõpetus olemas, kogused jne.

Profa köögipool

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-06-25 10:53:31
Kätrin tegi kaljast suppi ja marinaadi

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Blondie
Postitusi: 459
Abikokk
2011-07-05 08:54:03
EESTI RAHVA MUUSEUM PRESSITEADE 5.7.2011 ÜLESKUTSE! Jaga oma kalja või mõdu retsepti Öeldakse, et taaril on tervendav vägi. Taar ja kali on olnud Eestis igapäevasteks jookideks - taari joodi Lõuna-Eestis ja saartel, kalja rohkem Põhja-Eestis. Mõdu oli aga vanaks pidulikuks joogiks. See keedeti kokku veest ja meest ning lasti mõni nädal käärida. Kuumadel suvepäevadel mõjuvad need joogid tänagi värskendavalt. 13. juulil toimub Raadi mõisapargis üritus Taari linn Tartu, kus oma tooteid tutvustavad kalja ja mõdu tegijad. Sel puhul kutsume teid üles saatma Eesti Rahva Muuseumi teie peres kasutatavaid või kasutusel olnud kalja ja mõdu retsepte ning kirjeldusi, kuidas ja mis puhul neid jooke teie peres joodud on. Kellel oma retsepte võtta pole, on oodatud kirjutama kalja joomise lugusid nii kollaste kaljavaatide taga järjekorras seismise ajast kui ka tänapäevast. Lugude ja retseptide saatjate vahel loositakse 13.07 Raadi mõisapargis välja ka auhinnad. Ootame teie kaastöid koos esitaja nime ja kontaktidega kuni 12. juulini e-postile tiina.tael@erm.ee Või aadressile Eesti Rahva Muuseum Veski 32 Tartu 512014 Tutvu ka Eesti Rahva Muuseumi kogumisteemadega. Vaata lähemalt www.erm.ee/omalugu
Akaatsia
Postitusi: 235
Abikokk
2012-06-08 12:02:20
Tegin juunikuises OM-s olnud retsepti järgi rabarberikalja - tuli superhää
<< 1 | 2 >