Retseptid arvutis - kuidas ja mis programmiga

Tusklik
Postitusi: 2
Kokaõpilane
2008-04-03 13:54:11
Tere, Retsepte koguneb palju, kuidas neid säilitate, hea oleks kui lisaksite viite programmile endale, ise leidsin macile http://www.apple.com/downloads/macosx/home_learning/macgourmet.html tundus sümpaatne, aga tasuline. Kust leida tasuta, normaalse ja lihtsa disainiga programmi?
Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2008-04-03 14:07:34
Mul on windows ja põhiliselt muudan retseptid pdf failideks ja topin kausta, pdf avaneb ruttu ja thumbnailis on enne avamist kohe retsepti pilt näha ka. Tasuta pdf converter on näiteks PrimoPDF. Kuid suurem osa retsepte siiski raamatus, spetsprogrammi pole vaja veel. Aga on olemas sellised nagu AccuChef™, Living Cookbook, Recipe Organizer Deluxe. Paremad, kus on kena välimus ja ka pildid (mul peavad pildid ka olema retseptide juures), maksavad nii 40 usd kuni 200 usd, tasuta olen ka mõnda näinud, aga väga algelised. Ei vahetaks oma pdf galeriid küll nende kuivade programmide vastu. Tasuta on näiteks Recipe Center ja Recipe Manager. Rohkem midagi normaalset nii ruttu ei leidnud.

Zap*

Evelin
Postitusi: 55
Kokaõpilane
2008-04-03 22:12:22
Mul on vist päris omamoodi lahendus. Kõigist läbikäinud raamatutest (tervitusi ka keskraamatukogule :) ) on saanud lemmikumad retseptid sisse skännida (see käib mul kibekähku) ning nii nad mul arvutis pildifailidena ongi. Nimed olemas ning kaustades teemade järgi. Otsida on nii ka hästi meeldiv. Ilmselt leiaks paremiad lahendusi, aga ise olen vähemalt rahul :D

Bounteous bites- minu köök on siinsamas!

Spidur
Postitusi: 443
Abikokk
2008-04-04 07:17:01
mul on väga "kuiv" kogu, lihtsalt *.txt failid ära organiseeritult. minu jaoks kõige kiirem ja lihtsam seniajani, ei pea selleks ühtegi programmi eraldi avama ja võtavad vähe ruumi. piltidest pole puudust tundnud. päris pildifailidena ka hoida ei tahaks, sest vahel korrigeerin või lühendan või tõlgin mõnda retsepti.

Elina tegemised

Tusklik
Postitusi: 2
Kokaõpilane
2008-04-04 12:50:04
Aitäh! Mulle tundubki, et parim on teha kaustade/failide kogum, mitte eraldi programmi hankida. Nii lihtsa lahenduse peale ise kohe ei tulegi :)
Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2008-04-04 16:05:17
Mina olen eriti lihtsalt läbi ajanud - kogun retseptid word-faili. Varem, kui mul arvutit kodus ei olnud, siis printisin lehed välja ja köitsin kausta. Otsida saab lihtsalt ctrl-F abil.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2015-05-21 13:36:20
Tundub et see digimeedia valdkond pole viimase 7 aasta jooksul edasi arenenud.... Aga ilmselt on kõigil siinkirjutajatel selle ajaga paberikraami kuhjad üle pea kasvanud ja failid lootusetult pikaks (või nende arv suureks) muutunud. Olen vaadanud veidi sellise asja poole nagu Paprika App (http://paprikaapp.com/), kogemusi kellegi? Alternatiive?