HIIUMAA söögikohad

ÕunaIiris
Postitusi: 8
Kokaõpilane
2013-07-31 13:03:20
Minu Hiiumaa lemmik asub Kõpu tuletorni all. Nii see nimi ongi: Kõpu Tuletorn ja Kohvik. :) Alati on suur valik kooke, korralikud supid-praed ja pannil küpsetatud pannkoogid. Õige tuule ja vihma korral saab kohalikku suitsukala ja hapukurki. (Suitsuahi on maja taga ja kurgid käivad sahvris) Kõpu Tuletorn ja Kohvik (Facebook) Tuletorni kohvik Pea igal nädalalõpul on ka mingi meelelahutus tuletorni jalamil. Olgu siis klassikaline kontsert või lõbus teater. Hõbekala kohta kommenteeriksin, et nende eesmärk on olla ilus koht mere, veini ja koogi nautimiseks. Kui minna restorani-ootusega, siis võib pettuda, sest juba eelmisest aastast (2012) 3 käiku sööke ei pakuta. Aga kooki ja suitsukala on mõnus diivanil nautida.
KöögiKata
Postitusi: 77
Kokaõpilane
2013-08-15 15:12:10
Hiiumaa parim söögikoht on Villa Loona, super koogid veel pealekauba! Teenindus on samuti äärmiselt armas. Kuigi hiidlased mingi eriline külalislahke rahvas ei ole, on see koht suurepärane! Hõbekala on täielik jama, kookide hinnad mõttetult kõrged ja supp, mis väidetavalt oli tomatine kalasupp, on täielik lurr ilma ühegi tükita kalast.
Tikkk
Postitusi: 39
Kokaõpilane
2014-07-19 01:30:27
Kiidan ka Villa Loonat. Proovisime nelja erinevat kooki ja kõik olid head! Juustukook oli nagu enda tehtud, pehme ja suussulav, tarretatud koogid ei olnud kummised, üks maasikavahukook oli täiesti.. Ma ei tea, uskumatu! See vaht lihtsalt sulas suus! Ja šokolaadikook, vahel oli vist vahukoore ja kohupiima v toorjuustukreem ning kirsid, jällegi fantastiline! Teenindus oli nii siiras ja armas, mõjus eriti südantsoojendavalt kuna tulime just lestast ja lambast ja no see koht küll seda raha väärt ei olnud. Villa Loonas olid ka koogitüki hinnad suht kõrged, aga nad olid seda raha väärt! Lesta ja lamba suvesalat oli jääsalat (see peakujuline), tomat, kurk, punane sibul ja siis vist selline vesisem isetehtud majonees v mingi jogurtikaste, mida serveeriti ka küüslauguleibadega. Lisandiks sai valida juustu, grillliha v suitsukala. Ma valisin kala ja no ei sobinud see õnnetu ahven sinna kohe kuidagi mitte. Singipasta oli täitsa hea, peenikesed suvikõrvitsaribad olid ka sees, aga üsna soolane. Bolognese kastmes oli mingi kollane konservpuuvili, virsik vist. Mehe kalapraad oli hea, aga jälle see sama salat seal kõrval.. Ainult grammi vörra parem kui hiina kapsas toore paprikaga. Magustoitu ei võtnud, plaanisime pärast Villa Loonasse minna ja väga väga kahju on, et seal soolast ka ei söönud.
Lepakas
Postitusi: 14
Kokaõpilane
2014-08-09 21:35:31
Ei saa kuidagi Villa Loonat kiita. Koogid on ok, aga praadide hinna ja kvaliteedi suhe (võrreldes näiteks Kuressaare söögikohtadega) on ikka täiesti paigast ära. Sealiha oli kuiv, portsjon tilluke ja ainus kalaroog menüüs oli taignas küpsetatud pangaasius. Selle 8 euro eest, mis Villa Loona küsib imepisikese sügavkülmutet pangaasiusefilee taignasse viskamise eest, ostan parem 100m kauguselt kalaputkast 2-3 EUR/kg värsket lesta, ahvenat, haugi või turska ja teen ise. Aastatepikkuse suvehiidluse tulemusena suudan neid kõiki ise rookida, nülida ja fileerida. Teenindus oli ka üsna nipsakas. Kui aga on soov niisama kohvitada ja kooki süüa, siis Gahwa on kindel valik.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2015-03-15 14:02:11
Peakokk Heimar Kuuskler avab mais 2015 uue restorani enda lapsepõlve kodus Hiiumaal. Täpsemalt Kärdlas, Sadama 28 endises paadikuuris. Soovid olla kursis tema tegemistega, siis vajuta Like Resto "Kuur" lehel.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Petu
Postitusi: 175
Abikokk
2015-07-25 13:22:05
Kuuris sai tellitud kalasuppi ja veisefilee maasika salatit. Kalasupp osutus heaks, salat aga täiesti eriliseks. Päevakalaks osutus koha, selle võtsime mõlemad. Jälle täisvedamine. Üllataval kombel ei jäänud ruumi rohkem kui ühele magustoidule, sai maitstud pavlovat, mis oli ka väga hea ja päris kopsakas. Kui uuesti Hiiumaale satun, lähen proovin teisi asju ka. Ja see mulle meeldis, et sisekujunduse ja nõude peale oli mõeldud. Kõik mängis omavahel hästi kokku. Reserveerimata ei ole mõtet sinna minna, ta arvestab kaks tundi söögiajaks ja järgmised tulevad kohe peale. Teise uue ja kiidetud restorani Ungru kalasupp oli tunduvalt kahvatum. Ma ei ütle, et kalasupis peavad tingimata rannakarbid olema, aga kui menüüs nii kirjas on, siis võiksid nad ju seal olla. Ja mullivesi otsas? Halloo! Kärdla on 8 km, andke mulle jalgratas ja ma käin Selveris ära. Söögituba oli natuke kõledavõitu kah. Kuid kukeseenepapardelle see-eest megahea. Ja kõrvallauda toodud lambakotlet nägi eemalt vaadates ka väga isuäratav välja. Kokkuvõtteks: Hiiumaa kohta siiski midagi.

http://www.facebook.com/peeter.raudvere

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2016-04-07 08:27:37

Mullu sügisel valis EAS just Hiiumaa parimaks turismi ja kohaliku toidutraditsiooni sihtkohaks

Eile andis Maaeluministeerium teada, et  Hiiumaa on esimene ja tänavune "Aasta toidupiirkond".

Ehk siis Hiiumaal puhuvad täitsa uued toidutuuled. Loodetavasti :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 | 3 >