KOKKAME KOOS # 25: ERINEVAD KALASUPID

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-04-07 20:51:28
Täna õhtu sõime koorest kalasuppi tilliga. Väga mõnus oli, veiniks mingi kuiv tšiililane.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-04-11 09:33:35
Pille:
Netcat:
Midagi kalaga peaks olema, sest teoreetiliselt on ju vist paast praegu.
Haaran kinni Netcati vihjest ja kuulutan kõiksugu selged ja tummised, eksootilised ja kodused, klassikalised ja moodsad kalasupid 25. kooskokkamise teemaks! Nami-Namis on hetkel 44 kalasupi retsepti, aga kasutada võib ka kõiki teisi kalasupi retsepte. [b]AUHIND! AUHIND! AUHIND! Kõikide kooskokkamisel osalejate vahel loositakse 4 nädala pärast välja kaks soomlaste populaarset kokaraamatut "Kodutoit" (kirjastus Varrak 2009, loe lähemalt siit).[/b]
No nii. Neli nädalat on möödas ja aeg välja loosida kaks toredat kokaraamatut. Minu arvestuste järgi kvalifitseerusid tervelt 29 nami-namikat (Veronika, Tullia, Aire1, Hexy, Zoozi, Liilia, Aniitram, Seenekas, Kirsike, Kessu343, Triin, Jaanikaant, Põrnikas, Anra, Meringue, Marju, Tiina, Killukai, Elis, Nef, Pilaja, Vernanda, Mann, Kokkamas95, Mati, Ullike, Kajakas, Teeleke, Certu). Väga toredaid retseptiideid oli ja loodan, et nii mõnigi nami-nami kasutaja avastas uue (kalasupi)lemmiku. Endalegi jäi mitu head ideed silma, mida kindlasti uuesti proovida tahaks. [b]Sel korral soosis loosiõnn Research Randomizeri kaasabil Elist ja Liiliat (muide, Elise suitsulõhega hernepüreesuppi tahaks väga-väga ka nami-namisse lisada ;)) Palun saatke mulle oma postiaadress, Elis & Liilia![/b] Uus kooskokkamine juba täna mõne tunni pärast. Vihjeks nii palju, et väga toredad auhinnad on välja pannud Lavazza esindus :P Kalasuppide teema jääb loomulikult avatuks kõikidele tulevastele kalasupiteemalistele küsimustele ja retseptisoovitustele.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Martiina
Postitusi: 939
Abikokk
2010-04-11 09:52:08
Pille:
[b]Sel korral soosis loosiõnn Research Randomizeri kaasabil Elist ja Liiliat (muide, Elise suitsulõhega hernepüreesuppi tahaks väga-väga ka nami-namisse lisada ;)) Uus kooskokkamine juba täna mõne tunni pärast. Vihjeks nii palju, et väga toredad auhinnad on välja pannud Lavazza esindus :P Kalasuppide teema jääb loomulikult avatuks kõikidele tulevastele kalasupiteemalistele küsimustele ja retseptisoovitustele.
Palju õnne! Kalasupi idee oli tõesti hea, mina sain endale küll uusi lemmikuid :) Ootan kannatamatu põnevusega uut teemat :)
Elis
Postitusi: 665
Abikokk
2010-04-11 12:00:22
Võttes arvesse asjaolu, et ma loosiõnn pole kunagi mu hea sõber olnud, siis see on küll väga meeldiv üllatus. Aitähh, Pille. Saadan aadressi meilitsi. Ja see oleks ainult au kui sa mu supi nami-namisse lisaksid! :)
Liilia
Postitusi: 431
Abikokk
2010-04-11 14:56:42
vot kus tore üllatus :D tavaliselt ei võida ma isegi siis kui iga loos võidab! Aitähh!

Köögitoimkond

Liisi
Postitusi: 955
Abikokk
2012-11-19 23:21:12
Selge lõhesupp

Liisi Blogi

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-08-11 11:42:20
Kopeerin siia ka, ikkagi ju kalasupiteema:
Netcat:
Minu ajakirjadest rebitud retseptide kogust on totaalselt uitama läinud üks tomatine angerjasupp, mida plaanisin just sel suvel teha. Minumeelest võis see olla ühest viimaste aastate OM-ist. Igastahes tegu oli sellise rubriigiga, kus kellelegi on retsept katsetada antud ja ta siis muljetab, neid eestikeelseid ajakirju vist palju pole, kus see featuur on. OM-i netis väljas olevast indeksist aga ei leidnud. Foto ja jutt oli vasakpoolsel leheküljel. Tuleb kellelegi tuttav ette?
Netcat, ega ometi mitte see Tuuli supp: Suitsukalasupp tomati ja tüümianiga?

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-08-11 11:44:02
Ja kuna guugeldasin angerjasupi retsepte, siis kopeerin siia mõned toredad viited veel. Jüri Vlassovi angerjasupp koos pitsi jääkülma viinaga (Õhtuleht, 2004) Angerjasupp on väga hea! Kes on proovinud, on kiitnud. Valmistan seda tavaliselt siis, kui külalised tulevad ja angerjat on. Kuna ma elan mere ääres, siis angerjast meil harilikult puudust ei ole. Enamasti saan kala kalurite käest, aga olen käinud ka ise püüdmas. Suppi võib valmistada igal pool – nii kodus pliidi ääres kui ka metsas lõkketule peal. Kohast tähtsam on see, et angerjas ei oleks mitte musta, vaid rohelise seljaga. Musta seljaga angerjas on rännuangerjas, kes hakkab Sargassosse tagasi minema. Ta on kogunud paksu rasvakihi ja nahk on võimatult kõva. Ka on tumeda seljaga angerjas hästi palju verd ja ta laguneb keetes ära. Ühest kilost angerjast jätkub umbes neljale inimesele. Kõigepealt tuleb kalal muidugi lima maha võtta. Siis tuleb ta ära rookida, lõhki lõigata ja sisikond välja võtta. Seejärel tükeldada umbes neljasentimeetristeks tükkideks. Pärast seda tuleb angerjas kahte liitrisse külma vette keema panna, kusjuures ei tohi unustada lisamast ka pead ja saba. Kui vesi juba keeb, siis tuleb vaht ära riisuda. Pärast vahu riisumist lisada maitseained: purustatud pipar, loorberileht, unustada ei tohi ka soola ja suhkrut. Seejärel tuleb suppi tasasel tulel edasi keeta umbes kümme minutit. Pärast seda lisada alles riivitud porgand ja sibularõngad. Kui need on pehmed, siis tuleb lisada äädikas ja suhkur. Angerjasuppi serveeritakse hakitud tilli ja melissiga. Rammusa supi juurde kuulub ilmtingimata ka pits jääkülma viina.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-08-11 11:45:52
Udu talu angerjasupp (kümnele) (Õhtuleht 2009) Udu talu peremees Mati Kärmas Vaja läheb: 2 kg angerjat, 4 suuremat kartulit, 4 keskmist sibulat, 3 suuremat porgandit, soola, terapipart, loorberit, peterselli, rohelist sibulat, praadimiseks võid. Valmistamine: Pane loorber ja pipraterad vette ning keeda pool tundi. Lisa kala ning riisu pipar ja loorber koos vahuga ära. Kui vahtu enam pole, on ka kala valmis. Prae köögiviljad ja lisa kalale. Lase supil uuesti keema tõusta, lisa maitseroheline ja jäta siis supp pooleks tunniks kaane alla seisma, et köögiviljad pehmeneks.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Mari-Liis
Postitusi: 593
Abikokk
2015-01-17 23:07:47
Aasiapärane kalasupp krevettide ja riisinuudlitega.

Siit nurgast ja sealt nurgast

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >